22.04.2017r. – Obchody Światowego Dnia Ziemi

Drukuj

DzieZiemi2017Hasło tegorocznych obchodów to –"W kierunku natury"

      Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

      W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. 

plakat

plakat2

   Działacze apelują do polityków o podjęcie pilnych działań, a politycy wydają apele do społeczności międzynarodowej, by działać wspólnie i bez opóźnień. Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson.

     W tym roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs fotograficzno-plastyczny, który zachęcał do uwiecznienia przyrody walczącej o przetrwanie w dziwnych miejscach, w mieście - Poszukaj przyrody wokół siebie.  

Wszystkie prace zostały zaprezentowane społeczności uczniowskiej oraz stanowiły ciekawą wystawę  w  dnu  otwartym dla rodziców i uczniów gimnazjum. Na szczególne wyróżnieniezasługuje zbiór fotografii wykonanych przez Wiktorię Schab uczennicę klasy I lt oraz plakat wykonany przez Marcelinę Sitek z klasy 3 rt. Problemy ekologiczne związane z obchodami Dnia Ziemi, były tematem prezentacji multimedialnych zaprezentowanych przez uczniów w dniu otwartym w pracowni 76.


Copyright 2011. By Hostgator | Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Akceptuję cookies z tej strony.