Uczniowie Technikum nr 2 poznają lokalny rynek pracy

Drukuj

praca biurowaJuż 14 raz odbyła się ogólnopolska akcja Dzień Przedsiębiorczości, która na stałe wpisała się do kalendarza Technikum nr 2 w Starachowicach. Corocznie bierze w nim udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów z kilkuset polskich szkół oraz wolontariusze z tysięcy firm i instytucji z całego kraju.

Organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pozarządowa organizacja pożytku publicznego. Program objęty jest patronatem honorowym  Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dzień Przedsiębiorczości to program praktyk zawodowych, który pozwala na jeden dzień stać się dorosłym i pójść do pracy, w której uczeń towarzyszy swojemu wolontariuszowi na jego stanowisku pracy.

logistycy

 

Istotą projektu  jest włączenie dorosłych - przedstawicieli firm i instytucji w edukacje młodych ludzi. Uczniowie pozyskują w ten sposób praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie szkolnych podręczników.

Jak wygląda praca na danym stanowisku? Czy ten zawód jest dla mnie? Jakie kwalifikacje są potrzebne, aby go wykonywać?

 Odpowiedzi na te pytania poznało kilkudziesięciu uczniów Technikum nr 2, którzy 26kwietnia odbyli kilkugodzinne praktyki w wybranych miejscach pracy. Wiele firm i instytucji regionu zaangażowało się w realizację programu otwierając szeroko swoje drzwi dla młodzieży, dzieląc się wiedzą i zawodowym doświadczeniem.Wśród nich były firmy produkcyjne, usługowe, handlowe oraz instytucje, w których  młodzi ludzie mieli okazje zetknąć się realnie ze światem pracy.

 Dzień Przedsiębiorczości to ciekawe doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i wolontariuszy, a kolejne już za rok…

 


Copyright 2011. By Hostgator | Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Akceptuję cookies z tej strony.