Szkolny konkurs wiedzy o patronie

Drukuj

Eugeniusz Kwiatkowski   Technikum Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach obchodzi w tym roku szóstą rocznicę nadania szkole imienia. Z tej okazji, podobnie jak w latach ubiegłych, w szkole zorganizowano konkurs wiedzy o życiu i działalności patrona – E.Kwiatkowskiego.

      W dniu 6 czerwca, w corocznym konkursie, który na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych wydarzeń i uroczystości, uczestniczyły pięcioosobowe grupy uczniów ze wszystkich klas pierwszych. Uczestnicy konkursu, w pierwszej części spotkania, wysłuchali prezentacji multimedialnej na temat E. Kwiatkowskiego.  W drugiej części  uczniowie przystąpili do zmagań konkursowych.

       Uczestnicy otrzymali kartki zawierające szereg zarówno prawdziwych, jak i fałszywych informacji o życiu patrona i mieli za zadanie dokonać wyboru właściwych. Uczniowie świetnie sobie poradzili, wykazując się rozległą wiedzą z zakresu życia i działalności patrona szkoły. Na zakończenie, każda z grup miała za zadanie stworzyć portret E. Kwiatkowskiego. Młodzież bardzo kreatywnie podeszła do ostatniego zadania, dlatego prace zawierały nie tylko podobizny patrona, ale także wiele atrybutów i symboli, które uczniom technikum kojarzą się z osobą Kwiatkowskiego.

      Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy Najlepsi okazali się jednak uczniowie klasy pierwszej, uczący się w zawodzie technik informatyk. Zwycięska drużyna odebrała z rąk Pani Dyrektor, Grażyny Małeckiej cenne nagrody w postaci elektronicznych nośników pamięci. Z kolei na zdobywców drugiego miejsca, czyli uczniów klasy pierwszej, uczącej sie w zawodzie technik elektryk i technik mechatronik, czekały pluszaki – miniatury wielkiej szkolnej maskotki.

     Za organizację i przeprowadzenie konkursu oraz prezentacji były odpowiedzialne panie: Grażyna Franczyk, Justyna Kosmala i Magdalena Tuz-Zieja.

 fotogaleria z przebiegu konkursu


Copyright 2011. By Hostgator | Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Akceptuję cookies z tej strony.