Projekt „Bezpieczne wakacje”

Drukuj

projekt bezpieczne wakacjeWakacje to czas beztroski. Staramy się odpocząć, wyluzować i naładować akumulatory. Stajemy się mniej ostrożni, czujemy przekonanie, że wszystko jest ok. i wszyscy ludzie są dobrzy, mają dobre zamiary. Niestety to ułuda.

 

Dlatego też we wtorek – 13 czerwca 2017 r., uczniowie Technikum nr 2 przeprowadzili działania edukacyjne pt. „Bezpieczne wakacje”. Celem spotkań informacyjnych było zwrócenie uwagi na różnego rodzaju zagrożenia, na które są narażeni młodzi ludzie podczas beztroskiego czasu letniej kanikuły.

 

Uczennice z klasy 1 lt Diana Jop, Maria Markiewicz, Patrycja Przygoda i Wiktoria Szast, we współpracy z nauczycielami – Beatą Grad i  Jarosławem Cieplińskim, omówiły temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Dziewczyny zwróciły uwagę na podstawowe zasady zachowania się podczas wypoczynku nad wodą i w górach. Omówiły także zasady bezpieczeństwa w poruszaniu się po drogach oraz podczas prac polowych, w których część uczniów szkoły będzie brała udział. Zagadnieniem budzącym zainteresowanie  uczniów był problem bezpieczeństwa w nawiązywaniu nowych znajomości podczas wakacyjnych wyjazdów oraz przez Internet. W podsumowaniu uznano, że tematyka bezpieczeństwa podczas wakacji musi być ciągle przypomina w szkole. 

realizacja projektu

Ciekawym elementem projektu była prezentacja „Samochód marzeń, czyli jak kupować aby nie żałować”,  adresowana do tych z uczniów, którzy podczas wakacji planują zarobić na pierwszy w życiu samochód. Prace przygotowali i przedstawili: Wiktoria Schab z 1 lt i Aleks Niedzielski z 2 pmt. Temat wzbudził duże zainteresowanie, po prezentacji Aleks musiał odpowiadać na szereg dodatkowych pytań.

Wydarzenie edukacyjne było czwartym z serii akcji edukacyjnych realizowanych przez młodzież w ramach  projektu „Kształcenie kompetencji kluczowych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach”, w którym uczniowie nabywają kompetencje językowe oraz społeczne. Projekt jest realizowany przez Międzynarodowe Centrum Szkoleń i Turystyki „Karol” w Starachowicach.

 

 

 


Copyright 2011. By Hostgator | Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Akceptuję cookies z tej strony.