O nas

Drukuj

 

Motto: 
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie jest napisane to, czego nie wie." 
Thomas Franke 

Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach funkcjonuje nieprzerwanie od roku 1948. Jest dogodnie usytuowana na drugim piętrze budynku szkoły, zajmuje 1 duże pomieszczenie (ok.120 m2) z wydzieloną czytelnią multimedialną.
Nasza szkoła wykorzystuje łącza internetowe od 1996 roku. W tym samym roku biblioteka szkolna została wyposażona w dwa komputery. Na jednym z nich zainstalowany został program obsługi biblioteki szkolnej MOL v.3.07, drugi został połączony ze szkolną siecią LAN , z dostępem do Internetu.
Pod koniec roku szkolnego 2001/2002 dyrektor szkoły Ryszard Ludwiński podjął decyzję o przekształceniu biblioteki szkolnej w nowoczesne multimedialne centrum informacji, a Beata Sławińska-Kopyś opracowała projekt tego przedsięwzięcia. Biblioteka otrzymała używany sprzęt komputerowy - 8 stanowisk komputerowych. Z pomocą sponsorów, którzy sfinansowali zakup materiałów do osprzętu sieciowego w bibliotece szkolnej powstała sieć komputerowa, składająca się z 10 stanowisk komputerowych. Komputery nie były jednak w pełni multimedialne. Dopiero udział szkoły w projektach współfinansowanych przez Unię Europejską : „Internet w każdej szkole”, „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” pomógł w doposażeniu w nowy sprzęt komputerowy.
Obecnie biblioteka szkolna - Multimedialne Centrum Informacji wyposażona jest w 20 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, dwa urządzenia wielofunkcyjne: skaner, drukarka i kopiarkę.

Uczniowie mogą korzystać z Multimedialnego Centrum Informacji

codziennie od 7.30 – 15.00.


Copyright 2011. By Hostgator | Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Akceptuję cookies z tej strony.