XI edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego

Drukuj

uczestnicy konkursuPowiatowy Konkurs Informatyczny organizowany w naszej szkole od 2005 roku, adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu starachowickiego.

W uroczystym podsumowaniu tegorocznego konkursu, które odbyło się 24 maja uczestniczyły panie: Monika Nowak - członek Zarządu Powiatu Starachowickiego, Mariola Gałka - Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach, Grażyna Małecka – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 oraz – Beata Sławińska Kopyś -  wicedyrektor szkoły i wiceprezes  Stowarzyszenia Przyjaciół Technikum Nr 2 im.E.Kwiatkowskiego. Patronat nad Konkursem objęła pani Danuta Krępa - Starosta Starachowicki, patronat medialny - „Gazeta Starachowicka” i TV Starachowice.

Tegoroczny Konkurs, tak jak co roku był dwuetapowy.
I etap miał charakter otwarty i polegał na przygotowaniu pracy na temat: „Wirtualna podróż po regionie Starachowickim” lub „Aktywny wypoczynek na terenie naszego powiatu”. Zadanie polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej, filmu lub strony internetowej.
Najlepsza praca została zaprezentowana uczestnikom finału.

II etap, który odbył się w Technikum Nr 2 polegał na samodzielnym rozwiązaniu zadań testowych z zakresu technologii informacyjnej. Test zrealizowany został na platformie e-learningowej Moodle, wykorzystywanej w szkole do zdalnego nauczania, przeprowadzania ćwiczeń, testów, sprawdzianów. Ilość punktów zdobytych w pierwszym i drugim etapie była sumowana. Finaliści, którzy zdobyli największą ilość punktów zostali laureatami.

Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Filipczak, Joanna Kulczuga, Radosław Mroczek podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc w konkursie:

I miejsce : Artur Cygan -  Gimnazjum Nr 1im. Generała Antoniego Hedy Szaregow Starachowicach – opiekun p. Izabela Ponikowska

II miejsce: Miłosz Olkowski z Gimnazjum Nr 1 im. Generała Antoniego Hedy Szarego w Starachowicach – opiekun p. Izabela Ponikowska

III miejsce: Katarzyna Gralec - Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi i Józefa Prendowskich w Mircu – opiekun p.Regina Wieczorek

Wyróżnienia w konkursie:

  • Jakub Różyc - Gimnazjum Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Starachowicach opiekun: p.Joanna Kułaga
  • Bartosz Sobecki - Gimnazjum w Rudzie im. Stanisława Staszica opiekun: p. Izabela Niekłań
  • Krystian Pożoga - Gimnazjum w Pawłowie im. Jana Pawła II opiekun: p. Mariusz Komenda
  • Gabriela Rybicka - z Gimnazjum Nr 1 im. Generała Antoniego Hedy Szarego w Starachowicach – opiekun: p. Izabela Ponikowska
  • Zuzanna Sieczka – z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi i Józefa Prendowskich w Mircu – opiekun p.Regina Wieczorek

Dodatkowe wyróżnienie w kategorii film:

  • Maciej Deroń -Gimnazjum Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Starachowicach opiekun: Agnieszka Pachocka

 Dodatkowe wyróżnienie w kategorii prezentacja multimedialna:

  • Adrian Wrzesień z Gimnazjum Nr 1 im. Generała Antoniego Hedy Szarego w Starachowicach – opiekun p. Izabela Ponikowska

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Filip Borowiec, Kacper Sobczak, Hubert Podgórski, Hubert Garbacz i Katarzyna Żurowska. Nagrody i dyplomy dla uczestników oraz podziękowania dla nauczycieli którzy przygotowali uczniów do konkursu wręczyli: Monika Nowak – członek Zarządu Powiatu Starachowickiego, Mariola Gałka -   prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach oraz Dyrektor Technikum Nr 2 - Grażyna Małecka.

Nagrody rzeczowe to: akcesoria komputerowe: dysk wymienny, głośniki, klawiatura i mysz komputerowa, powerbanki, słuchawki, filmy na płytach DVD oraz bilety do kina. Fundatorzy nagród: Starosta Starachowicki, Stowarzyszenie Przyjaciół Technikum Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Związek Zawodowy Solidarność i Związek Nauczycielstwa Polskiego, Kino Helios.


Copyright 2011. By Hostgator | Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Akceptuję cookies z tej strony.