W dniach 20 – 21 marca odbył się etap centralny Konkursu Wiedzy o Mediach. Organizatorem Konkursu był Instytut Dziennikarstwa (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych) Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem strategicznym Konkursu zostało Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o. „Świat Wiedzy”.
Klaudia Mundzik z 2bst znalazła się w gronie 10 osób reprezentujących województwo świętokrzyskie. Konkurs odbywał się w stolicy. To tam w gmachu Auditorium Maximum im. A. Mickiewicza Uniwersytetu Warszawskiego spotkało się 160 najlepszych z najlepszych „znawców” świata mediów, aby zawalczyć o indeksy na najlepsze w Polsce uczelnie, kształcące przyszłych dziennikarzy. Do Konkursu uczennicę przygotowała p. Grażyna Kmiotek.
W pierwszym dniu uczestnicy zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami z dziedziny medioznawstwa. Musieli rozwiązać test, który obejmował m.in. historię mediów w Polsce i na świecie, dotyczył wydarzeń współczesnych. Zawodnicy musieli wykazać się też znajomością m.in. prawa mediów. Z rozmów kuluarowych wynika, że ten zakres materiału nie był zbyt trudny, ale „zabójcze” były pytania dotyczące współczesnych dziennikarzy, bo też są ich niezliczone rzesze. Najłatwiejsze, według Klaudii, były polecenia dotyczące mediów internetowych.
W drugim dniu odbył się quiz, podczas którego wyłoniono zwycięzcę i wręczono indeksy. Klaudia jest uczennicą klasy drugiej, więc nie mogła walczyć o indeks (był to przywilej maturzystów), ale przetarła ścieżki i powalczy za dwa lata.
Organizatorzy zadbali, aby konkurs nie był tylko sprawdzianem wiedzy, a był ucztą dla ducha. Zorganizowali m.in. spotkania z ludźmi mediów. Uczestnicy wraz z opiekunami wysłuchali ciekawego wykładu prof. Wiesława Władyki, dziennikarza, profesora historii na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawcy, a przede wszystkim historyka prasy, na temat warsztatu dziennikarza i budowania wizerunku człowieka mediów.
Kolejnym gościem był Konrad Piasecki, dziennikarz radiowy i telewizyjny, związany z radiem RMF FM i prowadzący w TVN24 program Piaskiem po oczach. Dziennikarz opowiadał o swojej drodze do dziennikarstwa, ale też o tym, jak ono zmieniło się w ostatnich dwudziestu latach. Przyszli adepci dziennikarstwa mieli dużo pytań do gości, a ci chętnie dzielili się swoją wiedzą.
Innym ciekawym akcentem tego wydarzenia była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy Konkursu spędzili w nim kilka godzin, oglądali wystawy: Strefa światła, Świat w ruchu. Byli w planetarium. Organizatorzy zadbali też o nocleg i wyżywienie dla uczestników. Udział w Konkursie był ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczestników, jak i opiekunów.