Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w 30 szkołach ponadgimnazjalnych typu Technikum z województwa świętokrzyskiego. Celem projektu jest pomoc uczniom, którzy ze względu na czynniki ekonomiczne lub społeczno – kulturowe wymagają wsparcia przez wyrównanie dysproporcji edukacyjnych. Zajęcia dydaktyczno–wyrównawcze z matematyki, fizyki, kurs informatyczny, doradztwo zawodowe, warsztaty popularno–naukowe – to formy pracy, której celem jest podniesienie jakości kształcenia.
Zajęcia te w bieżącym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, a ich atrakcyjność wzmacniały wyjazdy studyjne na Politechnikę Świętokrzyską. Możliwość uczestnictwa w wykładach autorskich pracowników naukowych, zwiedzenie laboratoriów na pewno zwiększyły zainteresowanie i chęć dalszego kształcenia.
Niewątpliwie dużą atrakcję stanowi też planowany na początku lipca wyjazd grupy uczniów na warsztaty edukacyjne za granicę. Uczniowie wraz z nauczycielem przedmiotów mechatronicznych Leszkiem Garbalą będą uczestniczyć w 7-dniowych zajęciach w Ostrawie (Technickauniverzita Ostrawa – Czechy). Oprócz zajęć laboratoryjnych, wymiany spostrzeżeń młodzież będzie mogła poznać trzecie co do wielkości miasto Czech położone na pięknych Morawach.
Osoby na zdjęciu: Mateusz Kucy, Mateusz Lech, Marcin Pastuszka, Kornel Bodo, Dawid Kępa oraz opiekun mgr inż. Leszek Garbala.