e-książki

 

Słowniki i encyklopedie

Słownik komputerowy "Komputer Świat"

 

Książka elektroniczna w Internecie

Literatura net.pl
Wirtualny księgozbiór, w którym znajdziecie bogaty wybór tytułów. Nowe i najnowsze, klasyczne - z kanonu literatury polskiej i powszechnej - znane i wciąż czytane, a także niesłusznie zapomniane, a warte przypomnienia. Znaczna część tekstów udostępniona jest bezpłatnie, pozostałe zasoby dostępne są po opłaceniu symbolicznego abonamentu.

 

 • Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej
  Projekt realizowany w ramach programu UNESCO "Biblioteka Wirtualna Klasycznych Tekstów Literatury Świata". Serwis redagowany przez Marka Adamca z Uniwersytetu Gdańskiego. 

 

 

 

 • Skarbnica Literatury Polskiej
  Redagowana od 1999 roku przez firmę Zapis Sp. z o. o. Twórcy portalu skoncentrowali się na tekstach klasyki literackiej. Ciekawa oprawa graficzna i przejrzysty układ prezentowanych materiałów zachęca do korzystania.

 

 • Skarby Literatury Polskiejserwis zawiera wybór najbardziej znaczących dzieł literatury polskiej wolnych od praw autorskich w dniu 1 września 1999 roku (format PDF). Materiały zostały przygotowane w ramach projektu Wirtualnej Biblioteki Literatury Polskiej w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. System wyszukiwania utworów w układzie alfabetycznym tytułów oraz w podziale na epoki literackie. 

 

 

 • NBPortal.pl
  Portal Narodowego Banku Polskiego oferujący publikacje z dziedziny finansów i ekonomii 

 

 • Polski Portal Astronomiczny 
  Serwis tematyczny udostępniający prace magisterskie i licencjackie z dziedziny astronomii (formaty PDF, PS - postscript, oraz archiwa skompresowane). 

 

 • Polonista - czas na lektury
  Strona poświęcona lekturom szkolnym. Teksty lektur (format HTML) uzupełnia baza odsyłaczy do innych stron o podobnej tematyce, bądź też zawierających elektroniczną wersję konkretnej publikacji. 

 

 • Staropolska On-Line
  Portal tematyczny poświęcony dawnej literaturze polskiej w kontekście dziedzictwa kultury europejskiej. Jego najistotniejszą częścią jest obszerna biblioteka wirtualna utworów literatury staropolskiej, opracowań oraz materiałów ikonograficznych (format HTML). Zasoby tekstowe w serwisie Staropolska On-Line zostały bardzo przejrzyście podzielone według układu chronologicznego w obrębie którego zastosowano podział na autorów, zjawiska, rodzaje literackie itp. 

 

© 2019 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn.

CoalaWeb Traffic

Today889
Yesterday887
This week1776
This month14146
Total130065

Visitor Info

 • IP: 34.236.216.93
 • Browser: Unknown
 • Browser Version:
 • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

15-10-19
Free Joomla! templates by Engine Templates
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok