e-książki

 

Słowniki i encyklopedie

Słownik komputerowy "Komputer Świat"

 

Książka elektroniczna w Internecie

Literatura net.pl
Wirtualny księgozbiór, w którym znajdziecie bogaty wybór tytułów. Nowe i najnowsze, klasyczne - z kanonu literatury polskiej i powszechnej - znane i wciąż czytane, a także niesłusznie zapomniane, a warte przypomnienia. Znaczna część tekstów udostępniona jest bezpłatnie, pozostałe zasoby dostępne są po opłaceniu symbolicznego abonamentu.

 

 • Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej
  Projekt realizowany w ramach programu UNESCO "Biblioteka Wirtualna Klasycznych Tekstów Literatury Świata". Serwis redagowany przez Marka Adamca z Uniwersytetu Gdańskiego. 

 

 

 

 • Skarbnica Literatury Polskiej
  Redagowana od 1999 roku przez firmę Zapis Sp. z o. o. Twórcy portalu skoncentrowali się na tekstach klasyki literackiej. Ciekawa oprawa graficzna i przejrzysty układ prezentowanych materiałów zachęca do korzystania.

 

 • Skarby Literatury Polskiejserwis zawiera wybór najbardziej znaczących dzieł literatury polskiej wolnych od praw autorskich w dniu 1 września 1999 roku (format PDF). Materiały zostały przygotowane w ramach projektu Wirtualnej Biblioteki Literatury Polskiej w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. System wyszukiwania utworów w układzie alfabetycznym tytułów oraz w podziale na epoki literackie. 

 

 

 • NBPortal.pl
  Portal Narodowego Banku Polskiego oferujący publikacje z dziedziny finansów i ekonomii 

 

 • Polski Portal Astronomiczny 
  Serwis tematyczny udostępniający prace magisterskie i licencjackie z dziedziny astronomii (formaty PDF, PS - postscript, oraz archiwa skompresowane). 

 

 • Polonista - czas na lektury
  Strona poświęcona lekturom szkolnym. Teksty lektur (format HTML) uzupełnia baza odsyłaczy do innych stron o podobnej tematyce, bądź też zawierających elektroniczną wersję konkretnej publikacji. 

 

 • Staropolska On-Line
  Portal tematyczny poświęcony dawnej literaturze polskiej w kontekście dziedzictwa kultury europejskiej. Jego najistotniejszą częścią jest obszerna biblioteka wirtualna utworów literatury staropolskiej, opracowań oraz materiałów ikonograficznych (format HTML). Zasoby tekstowe w serwisie Staropolska On-Line zostały bardzo przejrzyście podzielone według układu chronologicznego w obrębie którego zastosowano podział na autorów, zjawiska, rodzaje literackie itp. 

 

© 2017 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Akceptuję cookies z tej strony.