O nas

 

Motto: 
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie jest napisane to, czego nie wie." 
Thomas Franke 

Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach funkcjonuje nieprzerwanie od roku 1948. Jest dogodnie usytuowana na drugim piętrze budynku szkoły, zajmuje 1 duże pomieszczenie (ok.120 m2) z wydzieloną czytelnią multimedialną.
Nasza szkoła wykorzystuje łącza internetowe od 1996 roku. W tym samym roku biblioteka szkolna została wyposażona w dwa komputery. Na jednym z nich zainstalowany został program obsługi biblioteki szkolnej MOL v.3.07, drugi został połączony ze szkolną siecią LAN , z dostępem do Internetu.
Pod koniec roku szkolnego 2001/2002 dyrektor szkoły Ryszard Ludwiński podjął decyzję o przekształceniu biblioteki szkolnej w nowoczesne multimedialne centrum informacji, a Beata Sławińska-Kopyś opracowała projekt tego przedsięwzięcia. Biblioteka otrzymała używany sprzęt komputerowy - 8 stanowisk komputerowych. Z pomocą sponsorów, którzy sfinansowali zakup materiałów do osprzętu sieciowego w bibliotece szkolnej powstała sieć komputerowa, składająca się z 10 stanowisk komputerowych. Komputery nie były jednak w pełni multimedialne. Dopiero udział szkoły w projektach współfinansowanych przez Unię Europejską : „Internet w każdej szkole”, „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” pomógł w doposażeniu w nowy sprzęt komputerowy.
Obecnie biblioteka szkolna - Multimedialne Centrum Informacji wyposażona jest w 20 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, dwa urządzenia wielofunkcyjne: skaner, drukarka i kopiarkę.

Uczniowie mogą korzystać z Multimedialnego Centrum Informacji

codziennie od 7.30 – 15.00.

© 2019 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn.

CoalaWeb Traffic

Today401
Yesterday1480
This week4604
This month12248
Total579235

Visitor Info

  • IP: 3.236.8.46
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

09-07-20

Free Joomla! templates by Engine Templates
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok