O nas

 

Motto: 
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie jest napisane to, czego nie wie." 
Thomas Franke 

Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach funkcjonuje nieprzerwanie od roku 1948. Jest dogodnie usytuowana na drugim piętrze budynku szkoły, zajmuje 1 duże pomieszczenie (ok.120 m2) z wydzieloną czytelnią multimedialną.
Nasza szkoła wykorzystuje łącza internetowe od 1996 roku. W tym samym roku biblioteka szkolna została wyposażona w dwa komputery. Na jednym z nich zainstalowany został program obsługi biblioteki szkolnej MOL v.3.07, drugi został połączony ze szkolną siecią LAN , z dostępem do Internetu.
Pod koniec roku szkolnego 2001/2002 dyrektor szkoły Ryszard Ludwiński podjął decyzję o przekształceniu biblioteki szkolnej w nowoczesne multimedialne centrum informacji, a Beata Sławińska-Kopyś opracowała projekt tego przedsięwzięcia. Biblioteka otrzymała używany sprzęt komputerowy - 8 stanowisk komputerowych. Z pomocą sponsorów, którzy sfinansowali zakup materiałów do osprzętu sieciowego w bibliotece szkolnej powstała sieć komputerowa, składająca się z 10 stanowisk komputerowych. Komputery nie były jednak w pełni multimedialne. Dopiero udział szkoły w projektach współfinansowanych przez Unię Europejską : „Internet w każdej szkole”, „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” pomógł w doposażeniu w nowy sprzęt komputerowy.
Obecnie biblioteka szkolna - Multimedialne Centrum Informacji wyposażona jest w 20 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, dwa urządzenia wielofunkcyjne: skaner, drukarka i kopiarkę.

Uczniowie mogą korzystać z Multimedialnego Centrum Informacji

codziennie od 7.30 – 15.00.

© 2017 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Akceptuję cookies z tej strony.