1 kwietnia 2019 w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura, przy ul. Wielkopiecowej odbyła się w Hali Lejniczej Naukowa Giełda Szkół z udziałem 10 Świętokrzyskiej Brygady WOT.
Głównym celem Naukowej Giełdy Szkół była prezentacja wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu Starachowic. Każda z prezentujących się szkół, przygotowała ciekawe propozycje dla zdecydowanych i niezdecydowanych ośmioklasistów i gimnazjalistów, którzy za chwilę wybiorą jedną z nich.
Nasza szkoła zaprezentowała zawody: technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie – nowy kierunek, technik mechatronik, technik elektryk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Prezentowaliśmy nowoczesne materiały budowlane (w tym izolacje cieplne i akustyczne), czytanie i wykonanie projektów budowlanych w programie Autocad, pokazaliśmy jak szybko wykonać badanie makroskopowe gruntu na naszej działce, jak posługiwać się kamerą termowizyjną i niwelatorem.
Opiekę nad stoiskiem branży budowlanej sprawowali przyszli technicy budownictwa z klasy trzeciej Krystian Szelągiewicz, Dawid Zbrożyna, Dawid Zawadzki, Paweł Pocheć, Jakub Szot, Kacper Stachowicz, Karol Krawczyk pod kierunkiem nauczyciela mgr inż. E. Lubienieckiej.
Prezentowaliśmy grawerkę sterowaną z komputera – urządzenie, które potrafi w ciągu kilku minut wygrawerować dowolny tekst, lub grafikę. Układ sterownia urządzenia został wykonany przez uczniów na zajęciach mechatroniki. Oprogramowaniem zajęli się uczniowie z klasy trzeciej Krzysztof Kucharczyk i Piotr Kuś.
Przyszli technicy mechatronicy pokazali makietę skrzyżowania z sygnalizacją świetlną sterowaną przy pomocy sterownika Siemens S7-1200, która została wykonana przez uczniów podczas zajęć szkolnych. Uczniowie, którzy czuwali nad poprawnym działaniem urządzenia to: Kacper Skorupa, Krzysztof Kucharczyk, Mikołaj Strzemecki, Paweł Szot i Piotr Kuś pod kierunkiem inż. Benedykta Iwoły.
Trzeba zwrócić uwagę na uczniów z klasy pierwszej Szymona Zielińskiego, Szymona Kwietnia, Huberta Sałek i Kamila Miernika, którzy dzielnie trzymali pieczę nad poprawnym działaniem pompy do wody za pomocą paneli fotowoltaicznych – pod kierunkiem mgr inż. Damiana Zawiszy.
Podsumowując. Naukowa Giełda Szkół cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Tak więc zainteresowanych uczniów zapraszamy do naszej szkoły.
Wybór kierunków jest na naszej stronie Internetowej
Zapraszamy…
Opiekę nad wystawą sprawowali nauczyciele mgr inż. Edyta Lubieniecka, mgr inż. Benedykt Iwoła i mgr inż. Damian Zawisza.