Zbieranie pieniędzy na cele 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęło się na Maja już we wtorek 7 stycznia. Uczniowie naszej szkoły, zachęcani przez przedstawicieli SU malowali, serwowali, organizowali, a przede wszystkim pomagali.
Malowali włosy neonowymi farbami. Odważne fryzury prezentowała częściej męska część społeczności szkolnej.
Serwowali smaczne ciasta i ciasteczka. Można było bezkarnie łapać kalorie. Z takiego powodu jest to usprawiedliwione a nawet wskazane.
Organizowali „pomoc koleżeńską” rozprowadzając „NIEPYTAJKI”, zwalniające uczniów z odpowiedzi w kłopotliwych sytuacjach.
Zaopatrzenie kramiku, działalność stanowiska fryzjerskiego, przygotowanie i rozprowadzanie NIEPYTAJEK wzięli na siebie uczniowie klasy 3 lt (technicy logistycy), wspierając swoją wychowawczynię Elżbietą Piórkowską, która była koordynatorką akcji w szkole. Wspierały ją opiekunki SU Hanna Zapała i Aneta Różalska. Siły rozłożyli na dwa dni. 8 stycznia, od samego rana kontynuowali wtorkową akcję.
O godz. 11.00 wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się Szkolny Konkurs Kolęd, łącząc cel dobroczynny z piękną tradycją kolędowania. Rywalizację wygrała klasa 2 rt (technicy reklamy). Drugie miejsce zajęli technicy informatycy z 2 int, zaś trzecią lokatę zdobyła klasa 2 mpt (technicy mechatronicy i technicy pojazdów samochodowych). Wszystkie występujące zespoły oceniało jury złożone z przedstawicieli: kierownictwa szkoły, grona pedagogicznego oraz Samorządu Uczniowskiego. O nagrody zadbała P. dyrektor Grażyna Małecka. Efekty plastyczne przygotowali dwaj informatycy z 4 int, zaś nagłośnienie zapewnił P. Piotr Niewiadomski.
Wspaniale spisała się grupa 9 wolontariuszy z naszej szkoły, którzy w niedzielę 12 stycznia przemierzali ulice i uliczki Starachowic i miejscowości Powiatu Starachowickiego, zbierając pieniądze do WOŚP- owych puszek. Połączone siły wolontariuszy oraz szkolnej akcji pozwoliły odprowadzić na konto Fundacji kwotę 7 265,50 złotych. Zebrane pieniądze pomogą zapewnić najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Gorąco wszystkim dziękujemy za „dmuchanie w żagle”.