8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża - Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To dzień, w którym cały świat zwraca uwagę na odwagę i poświęcenie wszystkich wolontariuszy i pracowników Czerwonego Krzyża, pomagających w walce z koronawirusem.
W 2020 roku 1 na 12 osób na świecie otrzymała jakąś pomoc od Czerwonego Krzyża lub Czerwonego Półksiężyca
Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to globalna i niezależna sieć ponad 14 milionów wolontariuszy oraz 450 000 pracowników. Jesteśmy obecni w ponad 192 krajach, gdzie wspieramy ponad 160 milionów potrzebujących. W Polsce każdego dnia działania Czerwonego Krzyża wspiera ponad 60 500 wolontariuszy.
Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża od początku pandemii zachęcali młodzież do pozostania w domach oraz kreatywnego spędzania czasu. Organizowali spotkania on-line, podczas których podpowiadali, jak radzić sobie w obecnej sytuacji, udzielali korepetycji swoim rówieśnikom, a także wspierali seniorów (przygotowywali i dostarczali paczki żywnościowe dla osób starszych).
Polski Czerwony Krzyż w 2021 roku obchodzi także rocznicę utworzenia ruchu wolontariackiego czyli 100-lecie Młodzieży PCK (więcej na ten temat: https://pck.pl/100-lat-mlodziezy-pck/). Dziś każdy wolontariusz może być dumny z przynależności do Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i z radością powiedzieć #JestemWolontariuszemPCK – jesteśmy nieugięci, #NieDoPowstrzymania. Możesz na nas liczyć. Ponieważ nawet w najgorsze ze wszystkich dni, nadal jesteśmy w tym razem.
Świętujcie razem z nami ten najważniejszy dzień w roku – Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
Wolontariusze PCK! 8 maja pokażmy, ilu nas jest. Niech każdy udostępni w mediach społecznościowych swoje zdjęcie w okolicznościowej ramce z okazji 100-lecia Młodzieży PCK i doda #JestemWolontariuszemPCK. Dziękujemy Wam, że jesteście!
Zobacz też na naszej stronie: https://technikum.net.pl/www/index.php/77-zycie-szkoly/1512-akcja-w-social-mediach-dla-wolontariuszy-pck