W dniu 25.06.2021r. - p.Edyta Lubieniecka - nauczycielka naszej szkoły otrzymała honorowy tytuł “Promotora Edukacji Normalizacyjnej” przyznany przez pana Tomasza Schweitzera Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie w uznaniu za zasługi dla krzewienia edukacji normalizacyjnej.
Dyplom potwierdzający nadanie tytułu wręczyła osobiście pani Ewa Zielińska Zastępca Prezesa ds. Relacji Zewnętrznych i Sprzedaży Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w obecności pana Pawła Górskiego Kierownika Działu Edukacji Normalizacyjnej Wydziału Relacji Zewnętrznych PKN-u, Grażyny Małeckiej dyrektora ZSZ nr2, uczniów oraz kadry pedagogicznej pani Alicji Grześkowiak, Joanny Zielińskiej, Agnieszki Kwapisz i pana Piotra Niewiadomskiego.
Uroczystość poprowadzili uczniowie Krystian Borek i Oliwia Ostrowska. Gości powitała pani Grażyna Małecka dyrektor ZSZ nr2. Następnie głos zabrała pani Ewa Zielińska Zastępca Prezesa ds. Relacji Zewnętrznych i Sprzedaży Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie. Pani Prezes podziękowała pani Edycie Lubienieckiej za wspieranie edukacji normalizacyjnej, za popularyzację wiedzy normalizacyjnej wśród młodzieży województwa świętokrzyskiego, za pomysł Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej, za przekazywanie wiedzy o normach i normalizacji organizując wykłady i warsztaty wśród młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych nr2 w Starachowicach. Następnie Pani Prezes wręczyła dyplom “Promotora Edukacji Normalizacyjnej 2021”.
Pani Edyta Lubieniecka podziękowała za przyznanie Honorowego Tytułu “Promotora Edukacji Normalizacyjnej –2021”, za docenienie pracy związanej z popularyzacją wiedzy normalizacyjnej wśród młodzieży od 24 lat, pani prezes Ewie Zielińskiej za wręczenie nagrody w imieniu pana Tomasza Schweitzera prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz panu Pawłowi Górskiemu, który wspiera nauczycieli w działaniach związanych z normalizacją. Pani Edyta podziękowała swoim koleżankom i kolegom za pomoc w organizowaniu konkursów.
Pani Edyta Lubieniecka przedstawiła prezentację multimedialną na temat: “Popularyzacja wiedzy normalizacyjnej w ZSZ nr2“. Prezentacja dotyczyła początków współpracy z Polskim Komitetem Normalizacyjnym poprzez konferencje, które miały miejsce w ZSZ nr2, udział w Ogólnopolskim Konkursie Normalizacyjnym - “Normalizacja i ja”, organizację warsztatów dla młodzieży, przeprowadzenie konkursów etapu szkolnego i koordynowanie etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej. Przy tak pięknej uroczystości, podczas prezentacji pojawiły się liczne wspomnienia, zdjęcia, na których są uśmiechnięte twarze obecnych uczniów, absolwentów i nauczycieli.
Mówiąc o popularyzacji normalizacji, pani Edyta zwróciła uwagę, że jej działania przykuwają uwagę również mediów.
Informacje o jej działalności można znaleźć na stronie ZSZnr2, szkół uczestniczących w konkursach, na stronie organu prowadzącego starostwa powiatowego w Starachowicach, w mediach lokalnych Gazety Starachowickiej i Tygodnika Starachowickiego w Telewizji Internetowej, na stronie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
Podsumowując uroczystość i wręczając kwiaty Uczniowie ZSZ nr2 podziękowali gościom i nauczycielom słowami:
- Dziś mamy zakończenie roku szkolnego. Ten rok był inny niż inne lata, które spędziliśmy w szkole. Cieszymy się, że możemy być razem z gośćmi Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i z naszymi nauczycielami. Chcemy podziękować Państwu za to, że pomagacie nam w trudnych chwilach, wspieracie nas pokazując nam nasze najlepsze strony, zachęcacie do wielu konkursów gdzie możemy rozwijać swoje pasje i godnie reprezentować naszą szkołę. Za to wszystko po prostu dziękujemy.
Życzymy wszystkim słonecznych i zdrowych wakacji. Natomiast Goście z Polskiego Komitetu Normalizacyjnego wręczyli wszystkim uczestnikom spotkania upominki.
Uczniowie, którzy uczestniczyli w konferencji:
Klasa 2bmt (technik budownictwa i technik mechanik) Kacper Dyk, ,Wiktor Cichocki, Patryk Lech, Dominik Mundzik, Mikołaj Tylus, Grzegorz Bachurski, Klaudia Jasztal, Kryspin Kosel
Klasa 3int (technik informatyk) Hubert Celuch, Mateusz Pocheć, Jakub Lubieniecki (fotograf podczas uroczystości)
Klasa 1TI (technik informatyk) Martyna Glina, Natalia Kiepas
Klasa 1TL (technik logistyk) Natalia Kopyś, Krzysztof Kosterna, Anna Siomber
Klasa 1TEM (technik elektryk) Maciej Jankowski, Dominik Świtoń, Michał Białek, Piotr Kalisz, Jakub Kwiecień, Jakub Walkiewicz, Michał Ryba, Wojciech Mazur
Klasa 3smt (technik mechatronik, technik spedytor) Oliwia Ostrowska, Krystian Borek, Agata Dygas
Klasa 3lt (technik logistyk) Roksana Zieja, Natalia Wojteczek, Weronika Zięba.
- Ogromne podziękowania należą się całej społeczności szkolnej, która przyczyniła się, do tego, że otrzymałam takie wyróżnienie. Jestem nauczycielem z długoletnim stażem i wiem, że przekazywanie rzetelnej wiedzy jest podstawą do odnalezienia się młodego człowieka na rynku pracy i oczywiście w przyszłej pracy zawodowej. W szkole jest to wiedza, natomiast w pracy trzeba wiedzę zastosować i wdrożyć. Mówiąc o normach, od 24 lat wiem, że jest to bardzo ważne zagadnienie zwłaszcza w branży budowlanej, instalacyjnej, BHP i nie tylko. Z normami spotykamy się wszyscy każdego dnia. Normy dotyczą bezpiecznej pracy, bezpiecznej zabawy, produkt, który jest wykonany wg normy ma być najwyższej jakości, wykonywana usługa ma być również na najwyższym poziomie, zarządzanie ma stwarzać jak najmniejsze ryzyko itd.Mówiąc o normach, będę zachęcała do stosowania norm w edukacji normalizacyjnej w oświacie i szkolnictwie wyższym, pamiętając, że stosowanie ich jest dobrowolne - mówi Edyta Lubieniecka - Promotor Edukacji Normalizacyjnej.
____________________________________
Zasady przyznawania honorowego tytułu „Promotor Edukacji Normalizacyjnej" przez Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Mając na uwadze doniosłą rolę kształcenia w zakresie normalizacji i pragnąc dać wyraz szczególnej wdzięczności i uznania zasług dla krzewienia edukacji normalizacyjnej w oświacie i szkolnictwie wyższym, stanowi się co następuje:
1. Honorowy tytuł „Promotor edukacji normalizacyjnej" jest nadawany osobie (np.: nauczyciel, urzędnik, przedsiębiorca, dziennikarz itp.), która:
• wspiera edukację normalizacyjną poprzez działania polityczne, organizacyjne, promocyjne, wydawnicze;
• przyczynia się do rozpowszechniania wiedzy normalizacyjnej i propagowania normalizacji w nauczaniu i wychowywaniu;
• czynnie uczestniczy w procesie wdrażania edukacji normalizacyjnej do praktyki nauczania i wychowywania (na każdym poziomie edukacyjnym) lub wykorzystuje w praktyce dorobek normalizacji w sferze edukacji, np. w procesie wychowywania, w zarządzaniu szkołą.
2. Nadanie honorowego tytułu następuje na podstawie decyzji Prezesa PKN na pisemny wniosek Kierownika Działu Edukacji Normalizacyjnej i po akceptacji przez Dyrektora Wydziału Realizacji Zewnętrznych.
3. Wyróżniona osoba otrzymuje stosowny dyplom potwierdzający nadanie tytułu, a jej sylwetka jest prezentowana na łamach „Wiadomości PKN" i w „Strefie Edukacji".