Organizatorem Olimpiady jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu (MWSLiT). Patronat merytoryczny nad Olimpiadą sprawuje THE CHARTERED INSTITUTE OF LOGISTICS AND TRANSPORT – POLSKA (organizacja zrzeszająca profesjonalistów z branży TSL, której celem jest propagowanie, wspieranie wiedzy, nauki o logistyce i transporcie) oraz 15 największych w Polsce firm z branży TSL. Patronat medialny nad Olimpiadą sprawują popularne „portale branżowe”.
Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół z terenu całego kraju, zainteresowanych branżą TSL (Transport – Spedycja – Logistyka).
Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania logistyką oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z obszaru logistyki (wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów, posiadających potencjał do pracy w zawodzie logistyka). Olimpiada jest przeprowadzana w wersji on-line, na przygotowanej przez Organizatora platformie konkursowej.
Olimpiada składa się z trzech etapów.
I etap (wirtualny) – został rozegrany w terminie 19.11.2021 – 15.02.2022
Polegał na rozwiązaniu na platformie konkursowej testu składającego się z 15 pytań jednokrotnego wyboru. Do następnego (II) etapu zostały zakwalifikowane osoby, które udzieliły minimum 50% poprawnych odpowiedzi.
W I etapie Konkursu wystartowało z naszej szkoły 35 logistyków (klasy: II LT, III TL, IV LT).
Do II etapu zostało zakwalifikowanych (z najwyższą liczba punktów) 120 uczniów z całej Polski Wśród nich znalazło się 10 uczniów reprezentujących naszą szkołę.
II etap (wirtualny) – został rozegrany w dniach 22.02.2022 – 22.03.2022
Polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań wielokrotnego wyboru. Do etapu finałowego zostały zakwalifikowane osoby, które udzieliły minimum 60% poprawnych odpowiedzi.
Do etapu finałowego zostało zakwalifikowanych łącznie 60 uczniów z całej Polski (z najwyższą liczbą punktów). Wśród nich znalazł się Nikodem Górski– uczeń klasy IV LT (technik logistyk).
III etap składa się z dwóch pisemnych części.
Pierwsza część polega na rozwiązaniu przedstawionego problemu logistycznego. W drugiej części uczestnik uzasadnia wybrane przez siebie rozwiązanie.
Gratulujemy naszemu uczniowi udziału w ścisłym Finale Olimpiady – w grupie 60 najlepszych logistyków w Polsce.
Na uwagę zasługuje fakt, że jest to już drugi uczeń naszej szkoły (w ciągu ostatnich 3 edycji Olimpiady), któremu udało się zakwalifikować do etapu finałowego.