Radosne, finałowe granie rozpoczęło się od uniesienia batuty przez Jurka Owsiaka - głównego dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przesłał On pocztówkę dźwiękową, w której pozdrowił Technikum na Maja w Starachowicach. Ten wspaniały symboliczny gest solidarności i nadziei połączył wszystkich grających z największą orkiestrą świata.
Wywołało to wielki aplauz wśród zebranych w sali gimnastycznej w dn. 25 stycznia 2023r., uczniów i nauczycieli szkoły. Prowadząca spotkanie przewodnicząca SU - Maja Maciąg powtórzyła za Owsiakiem hasło tegorocznego 31 finału „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”
Zaproponowaną przez członków SU (prowadzonego przez Martę Zacharską i Elżbietę Dwojak) oraz Szkolny Wolontariat (opiekunki: Joanna Bigda - Olesińska i Justyna Pastuszka) formułą imprezy był SZKOLNY KONKURS MAM TALENT. Zgłosiło się wiele osób z różnymi uzdolnieniami. Zanim jednak na dobre zaczęło się, na scenę wkroczył SAMOZWAŃCZY TEATR PRAWIE NARODOWY z parodią sztuki ROMEO i JULIA. W role wcieliły się nauczycielki szkoły. O względy Romea (Marta Zacharska) rywalizowały: Julia (Grażyna Franczyk) i opiekunka Julii- Marta (Elżbieta Piórkowska). Zwieńczeniem występu była brawurowo wykonana przez nauczycielkę Hannę Zakrzewską (reżyserkę koncertu) wspieraną przez wszystkich obecnych na sali - piosenka Sanah p.t.: ALE JAZZ. Sala rozgrzana do czerwoności życzliwie i żywiołowo reagowała na występy rodzimych TALENTÓW.
Swoimi głosami zachwycali, prezentując różne rodzaje muzyki od rapu przez pop do disco polo: Igor Wargas i Wiktor Szwajnoch, Maria Woźniak, Jan Wiecha, Damian Gwóżdź i Olaf Ożdżyński. Filip Zapłotyński i Piotr Banasik to przyszli wirtuozi saksofonu i pianina. Uraczyli wszystkich ogromną dawką pozytywnej energii. Niecodzienny popis sztuczek zaprezentował Mateusz Kwiatkowski, zaś Oskar Kiełbasa i Mikołaj Jop przebrani w oryginalne, zwierzęce stroje rozbawili wszystkich do łez podczas krótkiego kabaretowego występu. Od samego patrzenia na niesamowite wyczyny AKROBATEK Z MAJA oglądającym strzelały kości. Dziewczyny: Klaudia Pieszczyńska, Kamila Fudalej, Lena Bober i Patrycja Jaros przygotowywały się pod okiem p. Grażyny Franczyk. Swoje prace plastyczne zaprezentowały uczennice: Marta Jóźwik i Karolina Warszawa. Część z nich przeznaczyły potem na licytację. Koncert TALENTÓW rozpoczęła pięknym solowym tańcem Michalina Kwiecień, zaś zakończyła grupa uczniów grupowym tańcem BELGIJKA.
Jury konkursu miało nie lada problem z wyborem zwycięzcy, dlatego podjęło salomonową decyzję przyznając wszystkim uczestnikom ex aequo I miejsce. Nagrodą była całodzienna NIEPYTAJKA dla każdego występującego. Rozstrzygnięty został również konkurs o całodzienną Dziką Kartę dla całej klasy wśród tych, które dokonają najwyższych dobrowolnych wpłat do WOŚP-owej puszki. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 1TE. Na następnych promowanych miejscach znalazły się klasy: 2TCI, 4TL, 4omt i 4TR. Pozostałe klasy otrzymały nagrody pocieszenia w postaci 1-godzinnych NIEPYTAJEK.
Występy Talentów przeplatane były licytacjami, które jak wytrawni aukcjonerzy prowadzili: Maja Maciąg i Piotr Banasik. Atrakcyjność przedmiotów licytacji pomagała w uzyskaniu wysokich kwot. Wszystkie przedmioty znalazły swoich nabywców sprawiając, że puszki ledwo mieściły pozyskane fundusze. Hojnych sponsorów, którzy darowali cenne przedmioty pozyskały: Maja Maciąg i Joanna Bigda-Olesińska (lista darczyńców pod artykułem). Wiele radości sprawiły zebranym licytacje, podczas których uczniowie rywalizowali o: spotkanie przy kawie i ciastku z p. dyrektor Grażyną Małecką, zdjęcia z ulubionymi nauczycielami: Sławomirem Gwardysiem i Grzegorzem Lechem czy grę w Colina 1ꓽ1 z Piotrem Niewiadomskim.
Od samego rana na korytarzach szkolnych działały kiermasze. Kubki smakowe można było zaspokoić przy kramikach z wypiekami, a niepowtarzalne zdjęcia wykonać w FOTOBUDCE. Zapewnili to wolontariusze pod wodzą Joanny Bigdy-Olesińskiej. Wyczarowywaniem niepowtarzalnych, neonowych fryzur zajęły się wolontariuszki pod okiem nauczycielek Agaty Gałki-Bernackiej i Urszuli Ołowiak. Od rana trwały przygotowania sali. Dekoracją zajęły się panie: Małgorzata Wejner i Justyna Pastuszka, tradycyjnie nad logistyką w sali czuwała Grażyna Franczyk zaś za nagłośnienie odpowiadał nieoceniony Piotr Niewiadomski. Koordynatorem akcji w szkole była weteranka WOŚP-owych akcji Elżbieta Piórkowska (XXIX finał). Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez przychylności p. dyrektor Grażyny Małeckiej, która podsumowując go podkreśliła, że to święto samorządności i efekt świetnej współpracy nauczycieli i uczniów.
Fantastyczni artyści, wolontariusze i wyjątkowa publiczność tworzyli prawdziwie karnawałową atmosferę. Setki osób z sercami na dłoni udowodniły po raz kolejny, że bawiąc się wspaniale można zrobić tak wiele dobrego. Dało to wymierne korzyści w postaci rekordowej kwoty wpłaconej na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w wysokości: 12 051,59 zł.
WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
DOBRO WRACA
Szczególne podziękowania dla WOLOTARIUSZY:
I. OBSŁUGA FOTOBUDKI: 1. Julia Jeżewska 2. Aleksandra Cygan
II. KIERMASZ SŁODKOŚCI: 1. Julia Brzozowska 2. Filip Rygiel 3. Kamila Margas 4. Veronica Anzalone 5. Natalia Kalisz 6. Amelia Grunt 7. Olga Rozwadowska 8. Sara Góźdź 9. Patrycja Walkiewicz
III. MALOWANIE WŁOSÓW I TATUAŻY: 1. Maria Wożniak 2. Jagoda Adamska 3. Klaudia Piszczyńska 4. Julia Pater 5. Natalia Kołodziej 6. Aleksandra Osiak 7. Kinga Kowalik 8. Magdalena Borkowska 9. Kacper Migus
IV. MASKOTKI SZKOLNE: 1. Mikołaj Malinowski 2. Piotr Walkiewicz 3. Filip Jamski V.
Wszystkim NAUCZYCIELOM, UCZNIOM i RODZICOM, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu koncertu.