Pod tym hasłem po raz trzeci w tym roku w holenderskim Enschede spotkali się uczestnicy, realizowanego od kilku lat, międzynarodowego projektu “European Youth Olympics for Intercultural Openness Tollerance and Mobility on the European Labour Market”. Jego celem jest poprawienie warunków odbywania praktyk zagranicznych i wypracowanie rozwiązań mających zachęcać młodzież uczącą się do uczestniczenia w nich.
Do Hengelo i Enschede przyjechali przedstawiciele z różnych państw i instytucji zainteresowanych praktykami zagranicznymi dla uczniów. Wśród uczestników byli Czesi, Węgrzy, Rumunii, Austriacy, Szwedzi, Holendrzy, Grecy, Portugalczycy i liczna grupa z Niemiec (z instytucji WEQUA), która jest beneficjentem tego projektu. Nie mogło zabraknąć również Polaków. W spotkaniu uczestniczyły, z ramienia Stowarzyszenia Przyjaciół Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, dwie osoby, tj. Aneta Troszczak i Grażyna Kmiotek.
W dniach od 18 – 20 listopada, w różnych instytucjach mieszczących się w Enschede i okolicach, odbywały się warsztaty, podczas których pracowano nad podniesieniem jakości i atrakcyjności praktyk zagranicznych. Podczas pokazów i wykładów prezentowano ciekawe rozwiązania dotyczące angażowania młodzieży w pracę. Uczestnicy zwiedzali np. projekty firmy „Surplus”, która podejmuje liczne działania służące m.in. aktywizowaniu osób uzależnionych, pokazywano, jak pracować z młodzieżą autystyczną. W drugim dniu odbyły się warsztaty w Saxion High School, a także omawiano i zwiedzano projekt "Chance", realizowany w Niemczech ( projekt skierowany do bezrobotnych). Wizyta w Holandii była czasem intensywnej, ale też bardzo interesującej pracy.
Było to już, niestety, ostatnie spotkanie w ramach tego projektu. Przyniosło wiele interesujących rozwiązań, przyczyniło się do wymiany różnych doświadczeń, zaowocowało licznymi kontaktami, poszerzyło wiedzę na temat konieczności rozwijania współpracy międzynarodowej w zakresie mobilności uczniów.