W VII edycji Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im.E.Kwiatkowskiego w Gdyni, grupa 12 uczniów naszej znalazła się w etapie finałowym, potwierdzając „naszą” pozycję w Polsce wśród szkół kształcących w zawodzie technik logistyk.
W finale Olimpiady naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III LT i II LT ((Wiktoria Szast, Wiktoria Schab, Maria Markiewicz, Sandra Kozior, Patrycja Przygoda,Piotr Rózycki, Jagiełło Katarzyna, Nowak Dominik, Katarzyna Paczyńska, Dominika Różycka, Weronika Szwagrzyk, Paulina Walerczak). Nasi „logistycy” nie zdołali zdobyć żadnej z 3 czołowych lokat, ale liczba zdobytych punktów w rozwiązywanym teście (złożonym z 30 pytań) pozwala spojrzeć w przyszłość bardzo optymistycznie.
Udział w Olimpiadzie Logistycznej był połączony z wyjazdem o charakterze „logistyczno - krajoznawczym” – zapoznanie z transportem morskim, transportem zbiorowym w aglomeracjach miejskich (Trójmiasto) odwiedzenie najważniejszych miejsc związanych z historią Trójmiasta.
Historię „anonimowych” Polaków wyjeżdżających na przestrzeni dziejów z Polski uczniowie poznali w Muzeum Emigracji w Gdyni. Niezapomnianych wrażeń przyniósł spacer po Gdyni i możliwość obejrzenia zacumowanych obok siebie 2 największych polskich żaglowców – „Daru Pomorza” oraz powracającego z „niepodległościowego rejsu” „Daru Młodzieży”.
Spacer po Sopockim Molo zadowolił przede wszystkim osoby odwiedzające po raz pierwszy „polskie morze”.
Historię Gdańska – Polski uczestnicy wycieczki poznali odwiedzając takie miejsca jak: Bazylika Mariacka w Gdańsku (największa w Europie świątynia zbudowana z cegły), Pomnik poległych Stoczniowców 1970 przy bramie Nr 2 Stoczni Gdańskiej, Dwór Artusa, Fontann Neptuna, Długi Targ,
W trakcie wycieczki „logistycy” z klasy I LT, II LT oraz III LT mieli możliwość zapoznania się z budową portu oraz zasadami transportu morskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że uczestnicy wycieczki przemieszczając się po Trójmieście środkami komunikacji miejskiej (autobus miejski, trolejbus, szybka kolej miejska) mieli możliwość zapoznania się z zasadami organizacji transportu zbiorowego w aglomeracjach miejskich (środki komunikacji, rozwiązania technologiczne, systemy sterowania ruchem).
Wyjazd nad morze przyniósł wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.