Dni Technika na trwałe zagościły w kalendarzu imprez naszej szkoły. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Technikum nr 2 imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego, działające od 2012 roku. Dni Technika mają na celu propagowanie zainteresowań technicznych młodzieży, docenianie zawodu technika, inżyniera oraz promocję szkoły w środowisku lokalnym.
W ramach VI Dni Technika uczniowie mieli wiele okazji do zdobycia nowych doświadczeń oraz sprawdzenia swoich umiejętności w przyszłym zawodzie. W marcu i kwietniu bieżącego roku odbywały się wycieczki zawodowe, warsztaty i konferencje oraz konkursy.
Wycieczki zawodowe do wybranych firm oraz na targi:
Przyszli technicy mechatronicy byli na wycieczce zawodowej w starachowickim Przedsiębiorstwie Produkcyjno – Usługowo - Handlowym PERFOPOL, technicy automatycy i technicy spedytorzy – w zakładzie produkcyjnym ENVO Sp z o. o., technicy spedytorzy, zwiedzali ponadto siedzibę firmy SILVAN LOGISTICS w Starachowicach. Klasa technik organizacji reklamy była w drukarni cyfrowej „Compus” oraz odbyła zajęcia praktyczne w Pracowni Reklamowej Empire. W ramach VI Dni Technika odbyły się 4 wycieczki do zakładu produkcyjnego MAN. Historię produkcji ciężarówek STAR poznali uczestnicy wycieczki do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Uczestnikami XXII Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki, XVII Targów Odnawialnych Źródeł Energii byli uczniowie kształcący się w zawodzie technik elektryk oraz technik pojazdów samochodowych.
Pokazy przygotowane przez przedstawicieli firm i uczelni oraz warsztaty prowadzone przez zaproszonych gości
W szkole odbyło się spotkanie koordynacyjne doradców edukacyjno-zawodowych pod hasłem: „Buduj swoją karierę”. Gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy Silvan Logistics, odbyło się również spotkanie uczniów klas o kierunku technik pojazdów samochodowych oraz technik mechatronik z przedstawicielami Politechniki Świętokrzyskiej.
Ciekawym wydarzeniem był Dzień z „Magiczną fizyką” - wykłady połączone z pokazem doświadczeń z fizyki przygotowane przez pracowników naukowych uczelni z naszego regionu. Szkolenie dla elektryków przeprowadzili zaproszeni goście – przedstawiciele firm ze Starachowic i Włoszczowy. Warsztaty żeglarskie przeprowadzili przedstawiciele Żeglarskiego Kręgu Starszyzny "Bajdewind”. Odbyła się również Konferencja dotycząca jakości produkcji prowadzona przez pracowników starachowickich zakładów pracy dla uczniów naszej szkoły.
Konkursy i olimpiady zawodowe
Konkurs “Mistrz Języka Obcego Zawodowego”. Najlepsi uczniowie w poszczególnych zawodach to:
- Technik informatyk - Mateusz Walkiewicz
- Technik logistyk – Piotr Różycki
- Technik elektryk – Damian Zimnicki
- Technik organizacji reklamy – Daniel Nowara
- Technik mechatronik – Piotr Kuś
- Technik spedytor – Ernest Garbacz
VI Szkolna Liga Zawodowa. Zwycięzcami tegorocznej edycji Ligi Zawodowej zostali:
- Technik Logistyk - Dominik Nowak z klasy 2lt
- Technik Spedytor - Jakub Borowiec z klasy 3 pst
- Technik Mechanik - Wojciech Kosmala z klasy 1 mpt
- Technik Elektryk - Dariusz Wójcik z klasy 3 cet
- Technik Budownictwa - Piotr Kucharski z klasy 3 brt
- Technik Informatyk - Kamil Spadło z klasy 2 int
- Technik Automatyk - Michał Saramak z klasy 2ast
- Technik Mechatronik - Krzysztof Kucharczyk z klasy 3 cet
- Technik Organizacji Reklamy - Julia Linek z klasy 3 rt
- Technik Pojazdów Samochodowych - Jakub Barszcz z klasy 2 pt
VI Dni Technika zakończone. Uroczyste podsumowanie było okazją aby pochwalić się jak szkoła współpracuje ze środowiskiem lokalnych przedsiębiorców i jak lokalni przedsiębiorcy dbają o naszą szkołę. Mamy klasy patronackie, stypendia i wsparcie finansowe w postaci doposażenia naszych pracowni zawodowych. Odlewnie Polskie S.A. w Starachowicach przekazały szkole stanowisko dydaktyczne robota przemysłowego UR 3 o wartości 50 000 złotych, który będzie wykorzystywany przez naszych techników mechatroników. Robot jest wykorzystywany do nauki programowania rzeczywistych robotów przemysłowych. Drugim Fundatorem jest firma CERRAD w Starachowicach. Stanowiska symulujące automatyzację procesu produkcji O WARTOŚCI 37 000 złotych, wykorzystywane będą przez techników automatyków i techników elektryków. Stanowiska umożliwiają rozwijanie kompetencji inżynierskich w zakresie: programowania robotów przemysłowych, programowania sterowników PLC, projektowania i montażu układów pneumatycznych i elektropneumatycznych, eksploatacji urządzeń i systemów automatyki oraz systemów mechatronicznych.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !