Tradycyjnie jak co roku, dzięki współpracy z firmą „TARGI KIELCE” uczniowie klas czwartych kształcący się w zawodzie technik logistyk oraz technik spedytor wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych – panią Moniką Sobutą oraz panem Andrzejem Surowieckim, w dniu 08 września 2016 roku uczestniczyli w Targach Logistycznych i XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
W ramach tegorocznego Salonu, na powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało 609 firm z 30 krajów świata.
MSPO po raz kolejny objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z praktyczną stroną logistyki wojskowej, systemem logistycznym sił zbrojnych oraz zasadami logistycznego kierowania jednostkami wojskowymi. Uczniowie na konkretnych przykładach mogli poznać sztukę kalkulowania potrzeb, możliwości, przestrzeni i czasu – podstawowej zasady obowiązującej w logistyce wojskowej.
Szczególnym zainteresowaniem uczniów (przyszłych logistyków i spedytorów) cieszył się sprzęt pancerny, transportowy, inżynieryjny, radioelektroniczny, urządzenia i sprzęt infrastruktury obronnej.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Wystawa Sił Zbrojnych RP zorganizowana pod hasłem „Kierunek Nowoczesność”. W ramach ekspozycji uczniowie zapoznali się z ofertą Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Żandarmerii Wojskowej.
Dużą atrakcją podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego była prezentacja oferty Polskiej Grupy Zbrojeniowej – sprzęt pancerny, uzbrojenie, pojazdy kołowe i gąsienicowe, broń, systemy termowizyjne i specjalistyczne urządzenia informatyczne. Uczniowie chętnie próbowali swoich sił w symulatorze śmigłowca i laserowej strzelnicy.
Uzupełnieniem oferty MSPO była prezentacja (pokazy) Służb Podległych MSWiA –tresury psów służbowych Policji oraz sprawności jednostek Służby Granicznej.
Logistycy i spedytorzy wracali z wycieczki w pełni przekonani o słuszności dokonania wyboru kierunku kształcenia, dającego im w przyszłości pełne możliwości zatrudnienia i rozwoju.