Egzamin zawodowy - Formuła 2019
Egzamin w tej formule jest przeprowadzany zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty w brzmieniu obowiązującym od 1 września 2019 r. i w oparciu o podstawy programowe kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowgo z 2019 r.. Do egzaminu zawodowego przystępują:
- uczniowie branżowych szkół I stopnia niebędący młodocianymi pracownikami,
- uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami zatrudnionymi w celu przygotowania zawodowego u pracodawcy niebędącego rzemieślnikiem,
- uczniowie techników,
- słuchacze szkół policealnych
którzy rozpoczęli kształcenie od roku szkolnego 2019/2020 lub w kolejnych latach szkolnych i realizują podstawę programową kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego
- słuchacze branżowych szkół II stopnia, którzy rozpoczęli kształcenie od roku szkolnego 2020/2021 i w kolejnych latach oraz realizują podstawę programową kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego.
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie- Formuła 2017
Do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanego zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty w brzmieniu obowiązującym przed 1 września 2019 r. i w oparciu o podstawę programową kształcenia w zawodach z 2017 r. przystępują:
- uczniowie dotychczasowego czteroletniego technikum, branżowych szkół I stopnia, oraz uczniowie i słuchacze szkół policealnych, którzy rozpoczęli kształcenie w w latach szkolnych 2017/2018 i 2018/2019 i realizują podstawę programową z 2017 r. Uczniowie dotychczasowego czteroletniego technikum, którzy rozpoczęli naukę przed rokiem szkolnym 2017/2018, a nie uzyskali promocji do klasy programowo wyższej, powtarzają naukę i realizują podstawę programową z 2017 r.
- absolwenci dotychczasowego czteroletniego technikum, którzy realizowali podstawę programową z 2017 roku – do zakończenia roku szkolnego 2026/2027
- absolwenci branżowej szkoły I stopnia, którzy realizowali podstawę programową z 2017 roku – do zakończenia roku szkolnego 2025/2026
- absolwenci szkoły policealnej, którzy realizowali podstawę programową z 2017 roku – do zakończenia roku szkolnego 2025/2026
- osoby, które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy prowadzony w oparciu o podstawę programową z 2017 r. – do dnia 31 października 2027 r.
- osoby spełniające warunki określone w przepisach w sprawie egzaminów eksternistycznych, które w okresie po dniu 31 stycznia 2019 r. do dnia 31 stycznia 2021 r. po raz pierwszy złożą wniosek o dopuszczenie do egzaminu eksternistycznego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z zakresu co najmniej jednej z kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodach z 2017 r. oraz przystępujący do eksternistycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie na zasadach określonych dla egzaminu eksternistycznego potwierdzajacego kwalifikacje w zawodzie absolwenci branżowej szkoły I stopnia, dotychczasowego czteroletniego technikum i szkoły policealnej, w których kształcenie było realizowane zgodnie z podstawą programową z 2017 roku, a także osoby, które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy przeprowadzany zgodnie z podstawą programową z 2017 roku, którzy przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub jego części po raz trzeci lub kolejny – do dnia 31 sierpnia 2028 r.
- osoby dorosłe, które ukończyły praktyczną naukę zawodu dorosłych lub przyuczenie do pracy dorosłych, jeżeli program przyuczenia uwzględniał wymagania określone w podstawie programowej kształcenia w zawodach z 2017 r. zgłoszonych przez starostę do okręgowej komisji egzaminacyjnej – do dnia 31 października 2027 r.
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie- Formuła 2012
Do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanego zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty w brzmieniu obowiązującym przed 1 września 2017 r. i w oparciu o podstawę programową kształcenia w zawodach z 2012 r. przystępują:
- absolwenci dotychczasowego czteroletnego technikum, którzy realizowali podstawę programową kształcenia w zawodach szkolnictwa zawodowego z 2012 r. – do zakończenia roku szkolnego 2024/2025;
- absolwenci zasadniczych szkół zawodowych, którzy realizowali podstawę programową kształcenia w zawodach szkolnictwa zawodowego z 2012 r. – do zakończenia roku szkolnego 2024/2025;
- absolwenci szkoły policealnej, którzy realizowali podstawę programową kształcenia w zawodach szkolnictwa zawodowego z 2012 r. – do zakończenia roku szkolnego 2024/2025;
- osoby, które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy prowadzony w oparciu o podstawę programową kształcenia w zawodach szkolnictwa zawodowego z 2012 r. – do dnia 31 października 2025 r.;
- osoby, które do dnia 31 stycznia 2019 r. złożyły wniosek o dopuszczenie do egzaminu eksternistycznego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z zakresu co najmniej jednej z kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodach z 2012 r. oraz przystępujący do egzaminu potwierdzajacego kwalifikacje w zawodzie na zasadach określonych dla egzaminu eksternistycznego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie absolwenci dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej, dotychczasowego czteroletniego technikum i absolwenci szkoły policealnej, w których kształcenie było realizowane zgodnie z podstawą programową z 2012 roku, a także osoby, które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy przeprowadzany zgodnie z podstawą programową z 2012 roku, którzy przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub jego części po raz trzeci lub kolejny – do dnia 31 października 2025 r.
- osoby dorosłe, które ukończyły praktyczną naukę zawodu dorosłych lub przyuczenia do pracy dorosłych, o których mowa odpowiednio w art. 53c i art. 53d ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2015 r. poz. 149, z późn. zm.) jeżeli program przyuczenia do pracy uwzględniał wymagania podstawy programowej kształcenia w zawodach z 2012 r. – do dnia 31 października 2025 r.
Egzamin zawodowy - Formuła 2019
Ogólne informacje:
Egzamin zawodowy jest formą oceny poziomu opanowania przez osoby wiadomości i umiejętności z zakresu jednej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, ustalonych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego.
Egzamin zawodowy jest przeprowadzany na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego.
Przystąpienie do egzaminu zawodowego jest obowiązkowe dla uczniów technikum, odpowiednio w danym roku szkolnym lub danym semestrze .
Przystąpienie do egzaminu zawodowego we wskazanym przez dyrektora szkoły semestrze lub roku szkolnym jest jednym z warunków uzyskania promocji do następnej klasy, na następny semestr lub lub ukończenia szkoły.
Terminy egzaminów:
Egzamin zawodowy jest przeprowadzany w dwóch sesjach egzaminacyjnych:
- Sesja 1. Zima (styczeń - luty)
- Sesja 2. Lato (czerwiec - lipiec)
Ogólny harmonogram egzaminu zawodowego w roku szkolnym 2021/2022: ogólny harmonogram egzaminu zawodowego Formuła 2019
Składanie deklaracji
Termin składania deklaracji na sesję styczeń – luty 2022: do 15 września 2021 r.
deklaracja do pobrania: deklaracja na egzamin zawodowy - formuła 2019 (pdf)
deklaracja na egzamin zawodowy - formuła 2019 (docx)
Deklaracje można także pobrać ze strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi
Deklarację należy składać do kierownika szkolenia praktycznego lub do sekretariatu szkoły.
Egzamin zawodowy przeprowadzany w terminie dodatkowym – tryb postępowania
1) Zdający, dla którego przystąpienie do egzaminu zawodowego jest obowiązkowe, tj.: uczeń branżowej szkoły I stopnia niebędący młodocianym pracownikiem oraz uczeń będący młodocianym pracownikiem zatrudniony w celu przygotowania zawodowego u pracodawcy niebędącego rzemieślnikiem i uczeń technikum oraz słuchacz branżowej szkoły II stopnia i szkoły policealnej, a także uczeń branżowej szkoły I stopnia będący młodocianym pracownikiem zatrudniony w celu przygotowania zawodowego u pracodawcy będącego rzemieślnikiem, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych w terminie głównym:
-
- nie przystąpił do części pisemnej lub części praktycznej egzaminu zawodowego albo
- przerwał egzamin zawodowy z części pisemnej lub części praktycznej
– przystępuje do części pisemnej lub części praktycznej tego egzaminu w terminie dodatkowym na udokumentowany wniosek ucznia lub słuchacza, a w przypadku niepełnoletniego ucznia lub słuchacza – jego rodziców.
2) Wniosek składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń lub słuchacz uczęszcza, nie później niż w dniu, w którym odbywa się część pisemna lub część praktyczna egzaminu zawodowego w terminie głównym. Dyrektor szkoły przekazuje wniosek wraz z załączonymi do niego dokumentami dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej nie później niż następnego dnia po otrzymaniu wniosku.
3) Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej rozpatruje wniosek w terminie 2 dni od dnia jego otrzymania. Rozstrzygnięcie dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej jest ostateczne.
4) W szczególnych przypadkach losowych lub zdrowotnych, uniemożliwiających przystąpienie do części pisemnej lub części praktycznej egzaminu zawodowego w terminie dodatkowym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, na udokumentowany wniosek dyrektora szkoły, może zwolnić ucznia lub słuchacza z obowiązku przystąpienia do egzaminu zawodowego lub jego części. Dyrektor szkoły składa wniosek do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej w porozumieniu z uczniem lub słuchaczem, a w przypadku niepełnoletniego ucznia lub słuchacza – z jego rodzicami
Struktura egzaminu zawodowego
Egzamin zawodowy składa się:
- z części pisemnej polegającej na rozwiązaniu testu,
- z części praktycznej polegającej na wykonaniu zadania praktycznego.
Część pisemna
Część pisemna egzaminu trwa 60 minut i jest przeprowadzana z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu. Elektroniczny system przeprowadzania egzaminu zawodowego udostępnia szkole, placówce lub centrum, pracodawcy lub podmiotowi prowadzącemu kwalifikacyjny kurs zawodowy dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej. Część pisemna przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 zadań zamkniętych zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.
Część praktyczna
Część praktyczna egzaminu zawodowego polega na wykonaniu zadania lub zadań egzaminacyjnych, których rezultatem jest wyrób, usługa lub dokumentacja. Część praktyczna trwa nie krócej niż 120 minut i nie dłużej niż 240 minut i jest przeprowadzana w formie testu praktycznego, polegającego na wykonaniu przez zdającego zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu egzaminacyjnym na stanowisku egzaminacyjnym. Część praktyczna egzaminu trwa 120, 150, 180, 210 lub 240 minut. Czas trwania egzaminu z danej kwalifikacji jest określony w Informatorze o egzaminie zawodowym dla zawodu, w którym wyodrębniono kwalifikację. Dodatkowo na zapoznanie się z treścią zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu egzaminacyjnym oraz z wyposażeniem stanowiska egzaminacyjnego zdający ma 10 minut, których nie wlicza się do czasu trwania części praktycznej egzaminu zawodowego.
Część praktyczna egzaminu jest przeprowadzana według modelu:
- w - gdy rezultatem końcowym jest wyrób lub usługa,
- wk - gdy rezultatem końcowym jest wyrób lub usługa, uzyskana z wykorzystaniem komputera,
- d - gdy jedynym rezultatem końcowym jest dokumentacja,
- dk - gdy jedynym rezultatem końcowym jest dokumentacja uzyskana z wykorzystaniem komputera.
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2017)
Ogólne informacje:
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, jest formą oceny poziomu opanowania przez zdającego wiadomości i umiejętności z zakresu jednej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie. Zakres wiedzy i umiejętności dla każdej kwalifikacji został ustalony w podstawie programowej kształcenia w zawodach.
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie umożliwia uzyskanie:
- świadectwa potwierdzającego kwalifikację w zawodzie w zakresie jednej kwalifikacji,
- dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – w przypadku uzyskania świadectw potwierdzających wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie oraz posiadania wykształcenia zasadniczego zawodowego, wykształcenia zasadniczego branżowego, wykształcenia średniego branżowego lub wykształcenia średniego (odpowiednio do wymaganego dla danego zawodu poziomu wykształcenia)
Terminy egzaminów:
Egzamin zawodowy jest przeprowadzany w dwóch sesjach egzaminacyjnych:
- Sesja 1. Zima (styczeń - luty)
- Sesja 2. Lato (czerwiec - lipiec)
Ogólny harmonogram egzaminu zawodowego w roku szkolnym 2021/2022: ogólny harmonogram egzaminu zawodowego Formuła 2017
Szczegółowy harmonogram egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:
Składanie deklaracji
Termin składania deklaracji na sesję styczeń – luty 2022: do 15 września 2021 r.
deklaracja do pobrania: Deklaracja przystąpienia do egzaminu: uczeń/słuchacz/absolwent - formuła 2017 (pdf)
Deklaracja przystąpienia do egzaminu: uczeń/słuchacz/absolwent - formuła 2017 (docx)
Deklaracje można także pobrać ze strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi
Deklarację należy składać do kierownika szkolenia praktycznego (pokój 54) lub do sekretariatu szkoły.
Struktura egzaminu zawodowego
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się:
- z części pisemnej polegającej na rozwiązaniu testu pisemnego,
- z części praktycznej polegającej na wykonaniu zadania praktycznego.
Część pisemna
Część pisemna egzaminu trwa 60 minut i jest przeprowadzana z wykorzystaniem arkuszy i kart odpowiedzi. Część pisemna przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa. Zdający po rozwiązaniu testu oddaje przewodniczącemu zespołu nadzorującego tylko kartę odpowiedzi. Zdający po zakończonym egzaminie może zabrać swój arkusz. Klucz odpowiedzi do arkusza publikowany jest na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Część praktyczna
Część praktyczna egzaminu trwa 120, 150, 180, 210 lub 240 minut. Czas trwania egzaminu z danej kwalifikacji jest określony w Informatorze o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie dla zawodu (Formuła 2017), w którym wyodrębniono kwalifikację.
Część praktyczna egzaminu jest przeprowadzana według modelu:
- w - gdy rezultatem końcowym jest wyrób lub usługa,
- wk - gdy rezultatem końcowym jest wyrób lub usługa, uzyskana z wykorzystaniem komputera,
- d - gdy jedynym rezultatem końcowym jest dokumentacja,
- dk - gdy jedynym rezultatem końcowym jest dokumentacja uzyskana z wykorzystaniem komputera.
Podczas części pisemnej i części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie zdający mogą korzystać z materiałów i przyborów pomocniczych, wskazanych w komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, ogłaszanym nie później niż na miesiąc przed terminem potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, określonym w komunikacie dyrektora CKE w sprawie harmonogramu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:
- Komunikat o przyborach pomocniczych – część pisemna w sesji czerwiec-lipiec 2021
- Komunikat o przyborach pomocniczych – część praktyczna w sesji czerwiec-lipiec 2021
Przykładowe zadania egzaminacyjne do części pisemnej wraz z rozwiązaniami i części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie są zamieszczone w Informatorach o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie, dostępnych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pod adresem:
https://cke.gov.pl/egzamin-zawodowy/egzamin-zawodowy-formula-2017/informatory/informatory-2/
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (formuła 2012)
Ogólne informacje:
Egzamin zawodowy, czyli egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, jest formą oceny poziomu opanowania przez zdającego wiadomości i umiejętności z zakresu jednej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie. Zakres wiedzy i umiejętności dla każdej kwalifikacji został ustalony w podstawie programowej kształcenia w zawodach.
Do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanego zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty w brzmieniu obowiązującym przed 1 września 2017 r. i w oparciu o podstawę programową kształcenia w zawodach przystępują m.in. absolwenci czteroletnich techników, którzy rozpoczęli naukę nie wcześniej niż 1 września 2012 r., ale nie później niż 31sierpnia 2017 r. i realizowali podstawę programową z 2012 r. – do zakończenia roku szkolnego 2024/2025;
Do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie na zasadach określonych dla egzaminu eksternistycznego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przystępują także absolwenci dotychczasowych zasadniczych szkół zawodowych, dotychczasowych czteroletnich techników i szkół policealnych oraz osoby, które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy jeżeli realizowali podstawę programową z 2012 i przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub jego części wg Formuły 2012 po raz trzeci lub kolejny.
Opłata za egzamin:
Egzamin jest bezpłatny dla uczniów i słuchaczy. Opłatę wnoszą:
- absolwenci szkół i KKZ, którzy przystępują do egzaminu po raz trzeci i kolejny,
- osoby przystępujące do egzaminu eksternistycznego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie,
- młodociani pracownicy, przy czym pracodawca zatrudniający młodocianych pokrywa koszty przeprowadzenia egzaminów zdawanych w pierwszym wyznaczonym terminie i może pokryć koszty egzaminu poprawkowego,
- osoby dorosłe, które ukończyły praktyczną naukę zawodu dorosłych lub przyuczenie do pracy dorosłych,
Opłata pobierana za egzamin wynosi 5,5% minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela dyplomowanego posiadającego tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym (według stanu na dzień 1 września 2020r. opłata wynosi 222,53 zł). W przypadku powtarzania tylko jednej części egzaminu opłata wynosi:
- w przypadku części pisemnej – 1/3 wysokości opłaty,
- w przypadku części praktycznej – 2/3 wysokości opłaty.
Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ustala i publikuje na swojej stronie internetowej wysokość opłaty. Informacje dot. zasięgu terytorialnego OKE są dostępne pod adresem: www.cke.gov.pl w odnośniku Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Terminy egzaminów:
Egzamin zawodowy jest przeprowadzany w dwóch sesjach egzaminacyjnych:
- Sesja 1. Zima (styczeń - luty)
- Sesja 2. Lato (czerwiec - lipiec)
Ogólny harmonogram egzaminu zawodowego w roku szkolnym 2021/2022: ogólny harmonogram egzaminu zawodowego Formuła 2012
Składanie deklaracji
Termin składania deklaracji na sesję styczeń – luty 2022: do 10 września 2021 r.
deklaracja do pobrania: Deklaracja przystąpienia do egzaminu: uczeń/słuchacz/absolwent - formuła 2012 (pdf)
Deklaracja przystąpienia do egzaminu: uczeń/słuchacz/absolwent - formuła 2012 (docx)
Deklaracje można także pobrać ze strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi
Deklarację należy składać do kierownika szkolenia praktycznego (pokój 54) lub do sekretariatu szkoły.
Struktura egzaminu zawodowego
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się:
- z części pisemnej polegającej na rozwiązaniu testu pisemnego,
- z części praktycznej polegającej na wykonaniu zadania praktycznego.
Część pisemna
Część pisemna egzaminu trwa 60 minut i jest przeprowadzana z wykorzystaniem arkuszy i kart odpowiedzi. Część pisemna przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa. Zdający po rozwiązaniu testu oddaje przewodniczącemu zespołu nadzorującego tylko kartę odpowiedzi. Zdający po zakończonym egzaminie może zabrać swój arkusz. Klucz odpowiedzi do arkusza publikowany jest na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Część praktyczna
Część praktyczna egzaminu trwa 120, 150, 180, 210 lub 240 minut. Czas trwania egzaminu z danej kwalifikacji jest określony w Informatorze o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie dla zawodu (Formuła 2017), w którym wyodrębniono kwalifikację.
Część praktyczna egzaminu jest przeprowadzana według modelu:
- w - gdy rezultatem końcowym jest wyrób lub usługa,
- wk - gdy rezultatem końcowym jest wyrób lub usługa, uzyskana z wykorzystaniem komputera,
- d - gdy jedynym rezultatem końcowym jest dokumentacja,
- dk - gdy jedynym rezultatem końcowym jest dokumentacja uzyskana z wykorzystaniem komputera.
Podczas części pisemnej i części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie zdający mogą korzystać z materiałów i przyborów pomocniczych, wskazanych w komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, ogłaszanym nie później niż na miesiąc przed terminem potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, określonym w komunikacie dyrektora CKE w sprawie harmonogramu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:
- Komunikat o przyborach pomocniczych – część pisemna w sesji czerwiec-lipiec 2021
- Komunikat o przyborach pomocniczych – część praktyczna w sesji czerwiec-lipiec 2021
Przykładowe zadania egzaminacyjne do części pisemnej wraz z rozwiązaniami i części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie są zamieszczone w Informatorach o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie, dostępnych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pod adresem:
https://cke.gov.pl/egzamin-zawodowy/egzamin-w-nowej-formule/informatory/informatory/