Jesteśmy "Szkołą Odkrywców Talentów"

Drukuj

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 każdego roku osiągają sukcesy w konkursach i Olimpiadach zarówno technicznych jak i humanistycznych. W rankingu szkół prowadzonym   przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita nasza szkoła od wielu lat uzyskuje wysokie lokaty w skali województwa i kraju. Stąd pomysł, by zawalczyć o tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”, przyznawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Ministerstwie Edukacji Narodowej

 

Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Tytuł może być przyznany szkołom, w których systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi prowadzą co najmniej trzej nauczyciele, mający konkretne osiągnięcia/dokonania w tym obszarze działalności pedagogicznej.

 

W naszej szkole nie brak zdolnych uczniów i zaangażowanych pedagogów, których współpraca przekłada się na sukces osobisty ucznia oraz sukces szkoły.

 

Jednym z nauczycieli, który niejednokrotnie przyczynił się do sukcesów uczniów i szkoły jest nauczyciel przedmiotów mechatronicznych, pan Stanisław Łukomski, który wykonuje z uczniami prace o charakterze badawczym, usprawniającym, technologicznym i konstrukcyjnym, wykraczające poza programy nauczania. Jeden z takich projektów, nadzorowanych przez pana Łukomskiego - „Projekt sterowania baterią fotoogniw” - zgłoszony na Olimpiadę Innowacji Technicznych, zajął I miejsce w etapie wojewódzkim   i wyróżnienie w etapie centralnym. Autorem nagrodzonej pracy był Damian Kusiak. Finalistami olimpiady na etapie centralnym zostali także Kamil Chmielewski i Karol Ziemnicki.

 

Kolejnym nauczycielem pod kierunkiem którego uczniowie bardzo efektywnie rozwijają swoje zainteresowania jest pan Sławomir Gwardyś, historyk. Podopieczni pana Gwardysia mają na swoim koncie liczne sukcesy. Uczniowie Bartłomiej Świrta i Daniel Baradziej są finalistami i laureatami Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej na szczeblu centralnym.

 

Przygotowaniem uczniów do Olimpiad: Wiedzy o Wynalazczości oraz  Wiedzy   Umiejętności Budowlanych, od lat zajmuje się nauczycielka przedmiotów zawodowych, pani Edyta Lubieniecka. Pod jej opieką uczniowie dochodzą do szczebla centralnego tych Olimpiad. W 2012 r. uczeń   klasy IV Technikum, Piotr Ponikowski był finalistą etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości.

 

Jak widać, nasi uczniowie, pod bacznym okiem nauczycieli, odkrywają swoje talenty w wielu różnych dziedzinach. Praca nauczycieli polega na wspieraniu różnorodnych uzdolnień uczniów: przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych, a także społecznych lub obywatelskich. Jak mówi Pani Dyrektor Grażyna Małecka „Diament, czy perłę trzeba najpierw znaleźć, a późnej oszlifować. Po obróbce, kamienie nabierają blasku i bezcennej wartości. Tak też jest i z uczniem. Sam w sobie jest bezcennym skarbem, ale często posiada ukryte talenty, które trzeba odkryć i rozwinąć. Do tego potrzebna jest pełna pasji praca nauczyciela, co ma miejsce w naszej szkole”.

 

Tak wiec, wyjątkowe predyspozycje uczniów, ich systematyczna i ciężka praca oraz wysiłek i zaangażowanie nauczycieli – to wszystko złożyło się na zaszczytny tytuł przyznany naszej szkole.

Witamy w „Szkole Odkrywców Talentów”!Copyright 2011. By Hostgator | Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Akceptuję cookies z tej strony.