Drużynowe biegi przełajowe
W rozegranym w Rytwianach finale wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych wystartowało 12 najlepszych szkół z naszego regionu. Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, którzy zajęli 4 - e miejsca zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Zawody wygrał Zespół Szkół Mechanicznych z Kielc. Naszą szkołę reprezentowali : Strzelecka Marta, Sikora Wiktoria,1-P6092734 Pożoga Natalia, Rokita Ola, Rokita Agata, Sikora Weronika, Fiołna Klaudia, Hubert Sikora, Krzysztof Koniarski, Łukasz Libuda, Daniel Wiecha, Krystian Pochylski, Grzegorz Trawiński, Dominik Janikowski. Opiekunowie : Dariusz Kamizela, Dorota Prostak
Brązowy medal naszej sztafety !
W dniu 19-06-2017 na stadionie w Strawczynie rozegrano finały wojewódzkie w biegach sztafetowych. W konkurencji sztafety szwedzkiej (400 m, 300 m , 200 m, 100 m) nasi uczniowie Hubert Sikora, Piotr Bućko, Mateusz Duda, Hubert Latała zajęli w silnej konkurencji 3-e miejsce. Opiekunem był Dariusz Kamizela.
Dominacja naszych lekkoatletów.
W rozegranych w dniu 2017-06-09 na stadionie miejskim lekkoatletycznych mistrzostwach powiatu szkół średnich zdecydowane zwycięstwo odnieśli nasi uczniowie. W klasyfikacji drużynowej zgromadzili 76 pkt. i wyprzedzili II LO - 44 pkt., ZSZ nr 3 - 41 pkt., I LO 37 pkt. i III LO - 14 pkt.
1-P6092722Nasi zawodnicy wygrali cztery z sześciu rozegranych konkurencji. Wyniki naszych zawodników w poszczególnych konkurencjach :
100 m - miejsce II Kamil Łodej
 Grzegorz Trawiński III miejsce
400 m -  Hubert Sikora I miejsce, Piotr Bućko III miejsce
1500 m - Krzysztof Koniarski IIImiejsce
skok w dal -  Hubert Sikora I miejsce1-P6092731
 Bartosz Długosz pchnięcie kulą  II miejsce, Ernest Spętkowski I miejsce. Eryk Tereszyński III miejsce

sztafeta szwedzka - 1. miejsce w składzie : Filip Niewczas, Mateusz Duda, Hubert Sikora, Daniel Wiecha,

W dniu 11.04.2017 r w Staszowie odbyły się półfinały wojewódzkie w piłce siatkowej 20170411 140606chłopców. W turnieju brały udział 4 zespoły: L O Staszów, L O Opatów, Z S T M  Skarżysko Kam. oraz Z S Z Nr 2 Starachowice. Nasza reprezentacja prowadzona przez mgr Marcina Wronę spisała się na medal zwyciężając wszystkie pojedynki zajęła I miejsce i awansowała do finałów wojewódzkich. MVP turnieju został wybrany nasz uczeń Szczepan Szelągiewicz. Skład: Szelągiewicz Szczepan, Szelągiewicz Krystian, Kiełek Paweł, Jagiełło Krzysztof, Jop Kacper, Szot Paweł, Dudkiewicz Jakub, Skorupa Kacper, Góźdź Kacper, Krupiński Paweł. Opiekun Marcin Wrona.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!20170411 14034920170411 140608

W marcu rozegrano IV Edycję Turnieju Mixtów w Siatkówkę o Puchar Dyrektora ZSZ Nr 2.

P1010113
Wystartowało 6 zespołów, które zagrały w systemie „każdy z każdym". Zawody rozgrywane były na dobrym, wyrównanym poziomie a poszczególne spotkania niejednokrotnie kończyły się przewagą tylko dwoma punktami. Zawodnicy z ogromną determinacją i w bardzo dobrym stylu rywalizowali o miejsce na podium.
Najmocniejszą drużyną okazała się para z klasy I lt – Natalia Pożoga i Bartosz Zieliński, która wygrała wszystkie mecze.
O kolejności pozostałych miejsc zadecydował bilans setów w poszczególnych spotkaniach oraz małe punkty. Po dokładnym przeliczeniu na drugim miejscu uplasowali się uczniowie klasy 3 lt – Weronika Gębura i Karol Zięba a na trzecim Ola Bonia z klasy 3 rt i Kamil Dziekan z klasy 4 cet.
4 miejsce – Eliza Gębusia klasa 3b ot i Grzegorz Głowacki klasa 3 bot
5 miejsce – Wiktoria Szast klasa 1 lt i Konrad Kosterski klkasa 1 lt
6 miejsce – Iga Szymańska klasa 1 int i Kacper Kurek klasa 1 int
Zawodnicy otrzymali symboliczne nagrody, a zwycięzcy dodatkowo puchar przechodni.
Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair-play w jakim rozgrywane były zawody.
Organizatorkami turnieju były nauczycielki wychowania fizycznego Dorota Prostak i Grażyna Franczyk.P1010109YnMtMS00MWI3ODYyOWQwNzU5OGUwMmRiZjk2MDgwYmIyNjAzNDdjNDU4NzRmLXR3VVNtcXBrajF3OUtjMFJvSXJoaHJtS3pod1NPNWZWdnBFU08rc0tDekE9P1010107P1010108

P1010105

P1010104P1010101

Nasi koszykarze najlepsi w Powiecie Starachowickim!!!

W dniach 29.03.2017r do 03.04.2017 odbyły się zawody powiatowe
szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców. Nasza reprezentacja prowadzona przez mgr Janusza Ćwielucha wygrała wszystkie spotkania zdobywając I miejsce w turnieju. Szkołę reprezentowali :

W marcu odbyły się Powiatowe Zawody Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce
w kategorii dziewcząt. W zawodach wzięło udział sześć szkół ponadgimnazjalnych, które rywalizowały o miejsce na popdium systemem ,, każdy z każdym".
Po ambitnej walce reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na III miejscu.17309462 1382100908531722 7412472973935759202 n siatka dz