Open menu

Powiatowy Konkurs Informatyczny

Spis treści

Nasza szkoła od 2005 roku jest organizatorem kolejnych edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego adresowanego do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i gimnazjalnych. Konkurs objęty jest patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego oraz Politechniki Swiętokrzyskiej. Corocznie kierujemy zaproszenie do dyrektorów szkół naszego powiatu i nauczycieli z prośbą o zachęcenie swoich wychowanków do udziału w informatycznej rywalizacji. 

konkurs 2005Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap ma charakter otwarty i polega na przygotowaniu pracy na podany temat. Zadanie polega na opracowaniu tematu w postaci prezentacji multimedialnej, filmu lub strony internetowej.
Drugi etap polega na rozwiązaniu zadań testowych on-line z zakresu informatyki. Komisja konkursowa dokonuje oceny dostarczonych prac, a finaliści zakwalifikowani do II etapu konkursu zapraszani są do udziału w dalszej części rywalizacji. Laureaci konkursu otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów komputerowych, nauczyciele – opiekunowie uczestników otrzymują podziękowanie w formie dyplomu.
Konkurs jest doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy uczniów, a także rozwijania zainteresowań i uzdolnień informatycznych.


W naszym archiwum zamieszczamy informacje dotyczące laureatów minionych edycji,  tematów prac konkursowych z poszczególnych lat oraz mini-galerię zdjęć z uroczystości podsumowania i wręczania nagród.


 I edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego - 2005

W kategorii gimnazjum konkursu „Region starachowicki wczoraj, dzisiaj i jutro” – finaliści zajęli następujące miejsca:

I - miejsce Rafał Mularski Gimnazjum nr 3 - opiekun p. Urszula Jędrzejczyk

II - miejsce Agnieszka Kamieńska i Martyna Kalista Gimnazjum nr 4 – opiekun p. Beata Nowak

III - miejsce Damian Jelonek Gimnazjum nr 2 - opiekun p. Joanna Kułaga

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne konkursu „Region starachowicki wczoraj, dzisiaj i jutro” – finaliści zajęli następujące miejsca:

I - miejsce Tomasz Cierpiała II Liceum Ogólnokształcące – opiekun p. Mateusz Pecelt

II - miejsce Michał Karcz II Liceum Ogólnokształcące – opiekun p. Mateusz Pecelt

III - miejsce Sławomir Rak Technikum Nr 2 – opiekun p. Joanna Kulczuga

W kategorii „Prezentacja produktów firm”:

P.P.U.H. PERFOPOL Sp. Z o.o. Zakład Pracy Chronionej w Starachowicach przyznał trzy nagrody:

I miejsce Bartosz Dębkowski Gimnazjum nr 4 – opiekun p.Beata Nowak,

II miejsce Magdalena Saramak – opiekun p. Urszula Saramak,

III miejsce Ewa Daniszewska Gimnazjum nr 4 – opiekun p. Beata Nowak.

Odlewnie Polskie S.A. w Starachowicach przyznały nagrodę dla Mateusza Zaczka z Technikum nr2 w Starachowicach – opiekun p. Joanna Kulczuga. 


  II edycja: „Powiat Starachowicki – ludzie i kultura” oraz „Wizytówka internetowa – drogą do sukcesu Twojej firmy” - 2007

W kategorii "Ludzie i kultura - tradycje kulturowe powiatu starachowickiego" szkoły gimnazjalne

I miejsce Karol Glina Gimnazjum Nr 3, opiekun J. Kułaga

II miejsce Iga Prostak Gimnazjum Nr 4, opiekun U. Saramak

III miejsce Justyna Ubysz, Karolina Wiączek - Gimnazjum Nr 4, opiekun U. Saramak

W kategorii "Ludzie i kultura" szkoły ponadgimnazjalneedycja 2007

I miejsce Łukasz Kwiecień Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach, opiekun B.Sławińska-Kopyś

II miejsce Krzysztof Banasik Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach, opiekun J.Kulczuga

III miejsce Małgorzata Marcela III LO w Starachowicach, opiekun M.Pecelt

W kategorii Wizytówka internetowa - drogą do sukcesu Twojej firmy:

  • Mikołaj Zięba, Maciej Szczęk - Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach, opiekun M. Filipczak,
  • Damian Jelonek - Gimnazjum Nr 2 w Starachowicach opiekun D.Rojek,
  • Marcin Zarzycki, Dawid Zacharski - III LO, opiekun M.Pecelt. 

Edycja konkursu połączona z obchodami 90-lecia odzyskania niepodległości.
Tytuł prac konkursowych: „Miejsca Pamięci Narodowej Starachowic i gmin Powiatu Starachowickiego” - 2008

W wyniku prac komisji wyłoniono laureatów konkursu:

Gimnazjum:

I miejsce  –   Sandra Chojecka, Izabela Chojnacka – Gimnazjum Nr 4; opiekun Beata Nowak

II miejsce  – Stanisław Pawłowski – Gimnazjum Nr 2; opiekun Dariusz Rojek, Karolina Maciejczak – Gimnazjum Nr3; opiekun Agnieszka Pachocka

III miejsce – Daniel Stanecki, Karol Ziemnicki – Gimnazjum w Rzepinie; opiekun: Mirosława Latała,  Kornel Jakubiec,edycja 2008 Przemek Barwicki – Gimnazjum Nr 4; op.: Beata Nowak, Piotr Gwóźdź – Gimnazjum Nr 2; opiekun Artur Gwóźdź.

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce -  Adrian Łukawski – II LO – opiekun: Mateusz Pecelt

II miejsce  - Łukasz Adamczyk – ZSZ Nr 2 – opiekun: Krzysztof Dwojak, Krzysztof Banasik – ZSZ Nr 2 – opiekun: Joanna Kulczuga

III miejsce  -  Gabriela Strączyńska, Marta Stańczak – II LO w Starachowicach – opiekun: Mateusz Pecelt

Wyróżnienie:

Katarzyna Głuszek – I LO w Starachowicach

Nagroda publiczności – Adrian Łukawski IILO w Starachowicach


V edycja - temat prac konkursowych:  „Znane osobowości świata kultury, sztuki i ich starachowickie korzenie”

Laureaci konkursu:

Gimnazjum:edycja 2010

I miejsce – Aleksandra Szczepanik – Gimnazjum Nr 4 – opiekun Beata Nowak

II miejsce – Karolina Gębura i Bernadeta Kopyś – Gimnazjum Nr 4 – opiekun Beata Nowak

III miejsce Jakub Zaczek – Gimnazjum Nr 4 – opiekun Urszula Saramak

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Grzegorz Puchała – ZSZ Nr 2 – opiekun Beata Sławińska – Kopys

II miejsce – Maciej Kasprzyk – II LO w Starachowicach – opiekun Zofia Bieniek – Pytlak

Wyróżnienia:

Ilona Grzyb – Gimnazjum w Rudzie, opiekun Sylwia Makowska,  Amadeusz Nowak Gimnazjum Nr 3, opiekun Joanna Kułaga, Wojciech Pawłowski – Gimnazjum Nr 3, opiekun Agnieszka Pachocka, Katarzyna Łagódka Gimnazjum Nr 4, oiekun Urszula Saramak,  Iga Gruca Gimnazjum Nr 1 opiekun Radosław Mroczek, Paulina Tomczyk, Jakub Kosior i Kamil Ceglarski Gimnazjum Nr 4, opiekun Beata Nowak, Mateusz Rozwadowski ZSZ Nr 2, opiekun Beata Sławińska – Kopyś.


VI edycja - temat prac związany z obchodami Jubileuszu 90-lecia:  „Szkolnictwo zawodowe w Starachowicach wczoraj – dziś – jutro”  

Laureaci VI edycji konkursu:

  • Izabela Wojtan, Gimnazjum Nr 3 w Starachowicach, opiekun mgr Joanna Kułaga
  • Marcel Kopyś, Gimnazjum Nr 4 w Starachowicach, opiekun mgr Mariola Bajor
  • Martyna Pomorska, Gimnazjum Nr 3 w Starachowicach, opiekun mgr Joanna Kułaga

VII edycja konkursu informatycznego - 2012

Zadania konkursowe: opracowanie projektu broszury reklamowej promującej najciekawsze obiekty przyrodnicze i historyczne naszego regionu; analiza kosztów rozmów telefonicznych i sms-ów dla trzech operatorów sieci telekomunikacyjnych; sporządzanie algorytmów i elementy programowania.

Wedycja 2012 wyniku prac komisji konkursowej wyłoniono laureatów:

I miejsce – Artur Dwojak Gimnazjum Nr 3, opiekun Agnieszka Pachocka

II miejsce – Emil Nowak Gimnazjum Nr 3, opiekun Joanna Kułaga

III miejsce – Adrian Lubieniecki Gimnazjum w Krynkach, opiekun Hanna Walczyk

Wyróżnienie otrzymała Karolina Śmigielska z Gimnazjum Nr 3.

 


 VIII edycja konkursu - 2013

Podobnie jak w poprzedniej edycji uczestnicy mieli do wykonania 3 zadania konkursowe: broszura przygotowana w edytorze tekstu, opracowanie algorytmu rozwiązania podanego problemu oraz prezentacja danych w arkuszu kalkulacyjnym. Punkty uzyskane za zadania pierwszego etapu oraz wyniki testu informatycznego rozwiązanego w etapie drugim, po zsumowaniu pozwoliły wyłonić zwycięzców:edycja 2013

I miejsce - Anna Kucharczyk z Gimazjum w Pawłowie

II miejsce - Błażej Wiosło również Gimnazjum w Pawłowie

III miejsce - Hubert Sobulski Gimnazjum Nr 3 w Starachowicach

Wyróżnienie otrzymał Hubert Loranty, uczeń Gimnazjum Nr 3 w Starachowicach.

 


 IX edycja  „Atrakcyjne zawody na rynku pracy”  - 2015

I miejsce:    Adam Ryski -  Gimnazjum Nr 3 w Starachowicach – opiekun Joanna Kułaga

II miejsce:  Maciej Cieciora  Gimnazjum Nr  1 w Starachowicach – opiekun Radosław Mroczek

III miejsce:  Iza Gralec - Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi i Józefa Prendowskich – opiekun Regina Wieczorek.

Wyróżnienia: edycja 2015

  • Milena Błach - uczennica Gimnazjum Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi i Józefa Prendowskich w Mircu  - opiekun Regina Wieczorek
  • Arkadiusz Żak - uczeń Gimnazjum w Krynkach - opiekun Hanna Walczyk
  • Małgorzata Myszka - uczennica Gimnazjum Nr 3 - opiekun Agnieszka Pachocka
  • Dariusz Gonciarz uczeń Gimnazjum Nr 3 - opiekun Joanna Kułaga

 X edycjaDziałania proekologiczne w naszym regionie” - 2016

W wyniku prac komisji konkursowej wybrano laureatów:edycja 2016

I miejsce -  Miłosz Olkowski uczeń Gimnazjum Nr 1 im. gen. Antoniego Hedy „Szarego” w Starachowicach – opiekun Izabela Ponikowska,

II miejsce – Krzysztof Cioroch uczeń  Publicznego Gimnazjum im .K.K. Baczyńskiego  w Krynkach - opiekun Hanna Walczyk,

III miejsce – Adrian Wrzesień uczeń Gimnazjum Nr 1 im. gen. Antoniego Hedy „Szarego” w Starachowicach – opiekun Izabela Ponikowska.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie: Jakub Lubieniecki uczeń Publicznego Gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego w Krynkach – opiekun Hanna Walczyk, Angelika Wiączek uczennica Gimnazjum Nr 1 im. gen. Antoniego Hedy „Szarego” w Starachowicach – opiekun Radosław Mroczek, Weronika Szwagrzyk uczennica Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Żeromskiego  w Starachowicach – opiekun Dariusz Rojek, Jakub Różyc uczeń Gimnazjum Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Starachowicach - opiekun: Agnieszka Pachocka.

 


 XI edycja   „Wirtualna podróż po regionie Starachowickim” oraz „Aktywny wypoczynek na terenie naszego powiatu” edycja 2017

Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc w konkursie:

I miejsce : Artur Cygan -  Gimnazjum Nr 1im. Generała Antoniego Hedy Szaregow Starachowicach – opiekun p. Izabela Ponikowska

II miejsce: Miłosz Olkowski z Gimnazjum Nr 1 im. Generała Antoniego Hedy Szarego w Starachowicach – opiekun p. Izabela Ponikowska

III miejsce: Katarzyna Gralec - Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi i Józefa Prendowskich w Mircu – opiekun p.Regina Wieczorek

 


XII edycja  „100 lat Niepodległości – wydarzenia, postacie i rozwój naszego regionu” - 2018

Laureaci:edycja 2018

I Konkursową rywalizację wygrał Filip Borowiec z Gimnazjum Nr 1 w Starachowicach,

II miejsce zajął Jakub Lubieniecki z gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach, 

III lokata przypadła Monice Duś z Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Mircu.

Komisja konkursowa wyróżniła także kolejne dwie prace: Adriana Września z Gimnazjum nr 1 w Starachowicach oraz Krystiana Pożogi z Gimnazjum w Pawłowie.

 


 XIII edycja  „Nowoczesne technologie informatyczne zmieniają świat” - 2019

edycja 2019I miejsce:  Gabriel Sierpień z Gimnazjum Nr 1 im. Generała Antoniego Hedy „Szarego”  w Starachowicach

II miejsce: Kamil Rybak - Gimnazjum Nr 1 im. Generała Antoniego Hedy „Szarego” w Starachowicach 
oraz 
Krzysztof Duś Szkoła Podstawowa im. K i J. Spytków w Mircu

III miejsce: Ernest Grzebuła Gimnazjum w Krynkach oraz Marcin Walendzik - Gimnazjum Nr 1 im.Generała Antoniego Hedy „Szarego” w Starachowicach

 

 

© 2019 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach - Webmaster: Dariusz Leszczyszyn.

Please publish modules in offcanvas position.


Free Joomla! templates by Engine Templates

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.